Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Niedziela, 23.10.2016 | Marleny, Seweryna, Odylii
Pogoda 
5.0°C

Debata prezydencka - Poznań

Publikacja: 06.10.2014 g.17:20  Aktualizacja: 23.10.2016 g.08:03
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Radio Merkury zaprasza do wysłuchania zapisu debaty kandydatów na prezydenta Poznania. Była to pierwsza z dwóch "prezydenckich" debat realizowanych przez Merkurego. W poniedziałek 6 października w radiowym studiu spotkali się wszyscy kandydaci.

Są to: Tadeusz Dziuba, Jacek Jaśkowiak, Ryszard Grobelny, Tomasz Lewandowski, Zygmunt Kopacz, Anna Wachowska-Kucharska i Maciej Wudarski.

Gospodarze debaty - Agnieszka Gulczyńska i Adam Michalkiewicz pytali o takie sprawy jak: zadłużenie Poznania, pieniądze na nowe drogi i trasy tramwajowe, a także o politykę mieszkaniową Poznania i o gospodarkę komunalną.

Zapis debaty do odsłuchania poniżej

2 Posłuchaj: Posłuchaj
 
4 Obejrzyj: Zobacz zdjęcia
 
Komentarze (5)
M.
Debata prowadzona była fatalnie. Odnoszę wrażenie, że najważniejsze dla prowadzących było, żeby kandydaci zmieścili się w 1 minucie. Nieważne, że Pani/Pan redaktor dorzucali w trakcie wypowiedzi swoje komentarze, istotne było odliczanie czasu. Z debaty niespecjalnie wyłonił się obraz planów i zamierzeń kandydatów. Nasz obecnie panujący ma wyraźny problem z odpowiedzią na jakiekolwiek pytanie wprost, nawet nie potrafił zadeklarować się czy korzysta z komunikacji miejskiej. Generalnie mam prośbę przed drugą debatą - szanowni prowadzący, nie idźcie na żywioł, przygotujcie się i pozwólcie wypowiedzieć się gościom.
07.10.2014 godz. 14:52
anty-PEKA-man
Pan prezydent Grobelny myli się mówiąc, że PEKA jest funkcjonalna i elastyczna. Nie jest. Nie można kupić sobie biletu np. na 20 dni, bo np. wyjeżdżamy na urlop. Nie można wykupić PEKI tylko na dni powszednie, gdy dojeżdżamy do pracy. Dlaczego mam płacić za komunikację miejską w sobotę i niedzielę gdy nie jeżdżę? Peka nie jest więc elastyczna. Funkcjonalna też nie jest. Trzeba przepychać ludzi, którzy kłębią się przy wejściu, żeby odbić, podobnie wysiadając. Dodatkowe zamieszanie dla starszych ludzi, którzy szukają przycisków do otwierania drzwi, bo tam gdzie były przyciski - są teraz pikacze. Dodatkowo nawet, krótki przejazd kosztuje około 50 eurocentów - około 2 zł (3 przystanki). Za 1 euro jedziemy 45 minut. To BARDZO drogo nawet w stosunku do Berlina, Londynu czy miast USA. W USA za 1 USD na pewno pojeździmy godzinę. Za 1 euro na zachodzie też godzinkę lub 45, może 30 minut. Ale pamiętajmy o zarobkach ludzi żyjących na zachodzie!!!
07.10.2014 godz. 12:43
Igor
Rozumiem że poprzednicy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem?
07.10.2014 godz. 08:55
Piotr
Jest prawie północ a debaty nie można wysłuchać.
Dlaczego?!
Czy poprzednik ma rację?
06.10.2014 godz. 23:59
Roman
debatę też cenzurujecie? czy najpierw musi się z nią zapoznać król Ryszard, by puścić ją słuchaczom?
06.10.2014 godz. 22:52
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony