Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Czwartek, 26.05.2016 | Filipa, Pauliny, Eweliny
Pogoda 
13.9°C
Kaziuki - 6 marca na Starym Rynku - Radio Merkury Poznań

Kaziuki - 6 marca na Starym Rynku

Publikacja: 01.03.2011 g.16:02  Aktualizacja: 01.03.2011 g.16:43
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. (Kaziuk 2011) Kaziukowe palmy, cepeliny, obwarzanki i inne smakołyki oraz wiele litewskich tradycyjnych produktów będzie można kupić w niedzielę na poznańskim Starym Rynku. Na 18 Jarmark Kaziukowy zapraszają władze samorządowe i Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.

Będzie okazja, by obejrzeć występy regionalnych zespołów z Litwy, Niemiec i Wielkopolski, a także z nimi pośpiewać. Ten jedyny raz w roku do ludzi wyjdzie Władysław Jagiełło z żoną i synami, a także święty Kazimierz Jagiellończyk - patron Litwy i Polski. "Sygnał do rozpoczęcia jarmarku w samo południe da hejnalista grając dwa hejnały" - mówi Krystyna Liminowicz z Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.

Na pierwszych Kaziukach bawiło się ok 150 osób, w ostatnich latach przez tę imprezę przewija się 20 tys. osób. Kaziuki odbędą się w niedzielę, ale obchody ku czci św. Kazimierza tradycyjnie rozpoczną się w piątek 4 marca. Wówczas w Kościele pw. Bożego Ciała w czasie mszy świętej poświęcona zostanie tablica upamiętniająca pielgrzymkę Władysława Jagiełły do Poznania po zwycięstwie w Bitwie pod Grunwaldem.

http://www.radiomerkury.pl/n/
Komentarze (0)
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony