Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Wtorek, 24.05.2016 | Joanny, Marii, Zuzanny
Pogoda 
22.0°C
Bajeczna Niedziela - wiersze świąteczne! - Radio Merkury Poznań

Bajeczna Niedziela - wiersze świąteczne!

Publikacja: 12.12.2010 g.09:37  Aktualizacja: 12.12.2010 g.23:05
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. (Biblioteka Raczyńskich) Bajeczna Niedziela u Raczyńskich znakomicie wpisuje się w przedświąteczny nastrój. Daniela Popławska, znana doskonale z Teatru Nowego, a także z anteny Radia Merkury, będzie czytać wiersze Emilii Waśniowskiej związane ze świętami Bożego Narodzenia.

"Ale nie tylko - mówi aktorka. Chcę również z dziećmi o nich porozmawiać. Np. co dla nich znaczą słowa poetki: przy stołach są miejsca dla obcych, bo nikt być samotnym nie może."

Emilia Waśniowska, autorka wielu tomików wierszy i piosenek dla dzieci, ukochana nauczycielka polskiego i dyrektorka szkoły nr 34, zmarła pięć lat temu. Od roku 2006 patronuje poznańskiej szkole "Łejery". W szkole tej co roku odbywają się Emiliady - święta dziecięcej poezji i piosenki.

Początek Bajecznej Niedzieli u Raczyńskich na placu Wolności - o godz. 12.30. Obowiązują co prawda bezpłatne zaproszenia, które odbiera się wcześniej w Centrum Informacji Miejskiej, ale organizatorzy zawsze rezerwują jeszcze dla chętnych parterowy hall, gdzie na telebimach można śledzić to, co dzieje się w sali na pierwszym piętrze.

http://www.radiomerkury.pl/n/
Komentarze (0)
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony