Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Sobota, 22.10.2016 | Halki, Kordiana, Kordelii
Pogoda 
6.8°C
Dwie mariny nad Wartą! - Radio Merkury Poznań

Dwie mariny nad Wartą!

Publikacja: 11.10.2014 g.10:02  Aktualizacja: 11.10.2014 g.10:07
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. (Marina Czerwonak) Podpoznański Czerwonak ma profesjonalną marinę. Zbudowano ją na brzegu Warty. Mogą tam cumować nie tylko kajaki, ale także łodzie wiosłowe i motorowe.

Oprócz samej przystani jest infrastruktura turystyczna - m.in. boisko do siatkówki i teren rekreacyjny. W przyszłym roku staną wiaty, toalety i punkt gastronomiczny. Piotr Lewicki, współtwórca mariny powiedział nam, że budowa jak dotąd kosztowała 800 tysięcy złotych. W marinie jest miejsce dla 16 większych jednostek pływających. Brzeg jest wykonany z kamienia zatapianego w betonie. Są też pomosty. 

W sobotę będzie okazja, by wziąć udział w rajdzie motorowodnym i rejsie po Warcie. Poczatek imprezy o godz. 13.

W sobotę otwarcie jeszcze jednej przystani dla wodniaków. Tym razem we wsi Zielonagóra, w gminie Obrzycko koło Szamotuł. Początek imprezy o godzinie 13. Jedną z atrakcji będą rejsy po Warcie. Przystań kajakowa w Zielonejgórze, to kolejna nowa przystań nad Wartą. W wakacje otwarto nowoczesną marinę w Międzychodzie.

http://www.radiomerkury.pl/n/
Komentarze (1)
Wodniak który pływa a nie płacze !!
Przepłynąłem w tym roku kilka tysięcy kilometrów rzekami - Wartą,Notecią,Odrą,Wisłą etc.Jak ktoś się boi burzy albo szuwarów to najlepiej zostać na kanapie z pilotem w ręku. Byłem na otwarciu tego "niby pomostu " Jest zrobiony z głową i duszą.Zawsze są jakieś małe błędy ale ode mnie wielki szacunek i podziw że w tak szybko za tak niewielkie pieniądze powstała ładna przystań w Zielonej Górze. Wszystko jest tak jak powinno być - basen głęboki , łódką 12 m można spokojnie manewrować , toalety , pomosty , miejsce do parkowania ,slip , zagospodarowany teren , monitoring i Gospodyni normalna - czego więcej potrzeba ? Jestem obiektywny w ocenach i moim zdaniem ludziom którzy się tam napracowali żeby stworzyć takie ładne miejsce na Warcie należy się wielki szacunek i uznanie - ja dziękuję i będę do Was przypływał i promował Wasze dzieło. Czytacz do Kapitana masz jeszcze dużo do wypływania - z wodniackim pozdrowieniem.
14.10.2014 godz. 01:20
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony