NA ANTENIE: Klasyka na bis

Gołębie pocztowe na olimpiadzie (FILM)

Publikacja: 28.01.2011 g.15:45  Aktualizacja: 30.01.2011 g.16:40
Poznańska olimpiada była najlepsza w historii - tak o spotkaniu hodowców gołębi pocztowych z całego świata mówili jej uczestnicy. Od piątku na Międzynarodowych Targach Poznańskich hodowcy gołębi chwalili się najlepszymi okazami. "To wielki sukces Poznania" - mówi Jan Krzyżaniak rzecznik Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.
Fot. Magda Konieczna

- Wbrew nazwie ptaki w Poznaniu nieścigały się, ale ich hodowcy zostali udekorowani olimpijskimi medalami. Te gołębie już startowały w swoich krajach, na trasach od 120 do ponad 1000 km i ze wszystkich gołębi, które startowały w zawodach w swoich krajach zostały wybrane reprezentacje. Najlepsze z tych ptaków, po podliczeniu wszystkich wyników, zdobywają medale olimpijskie - mówi rzecznik Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Jan Krzyżaniak.

Olimpiada po raz trzeci odbyła się w Polsce. Wcześniej dwa razy przygotowywały ją Katowice. Polska po raz pierwszy brała udział w Olimpiadzie w 1957 roku roku. W tej chwili polskie gołębie należą do czołówki światowej. Zgodnie z ceremoniałem, na targach, gdzie można oglądać ptaki, płonieł olimpijski znicz.

Już wiadomo, że Olimpiadę drużynowo wygrali Polacy. Polscy hodowcy odebrali w sobotę 11 medali z 33 przyznanych przez międzynarodowych sędziów.

Olimpiadzie towarzyszyły Targi Gołębi Pocztowych. Gołębi champion może kosztować nawet tyle co luksusowy samochód. Na poznańskiej Olimpiadzie zorganizowano w sobotę licytację gołębi. Rekordowe sumy nie padły, ponieważ za ptaki płacono od tysiąca do kilku tysięcy złotych. "W porównaniu z innymi wystawami to i tak okazyjne ceny" - wyjaśnia Edward Ziobrowski, prezes wrocławskiego okręgu Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Dochód ze sprzedaży gołębi zostanie przeznaczony na rzecz dzieci szczególnej troski. 

Brak zainstalowanej wtyczki Flash
http://www.radiomerkury.pl/n/
KOMENTARZE 0

RADIO MERKURY POZNAŃ


internet@radiomerkury.pl 61 865 46 54

GODZINY: 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00

@TWITTER