NA ANTENIE: Muzyczny Merkury
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Jak sejmik nadzoruje służbę zdrowia?

Publikacja: 30.06.2015 g.08:33  Aktualizacja: 30.06.2015 g.08:38
Poznań
Spór o rady społeczne rozgrzał emocje radnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
sejmik wojewodzki zaczyna - Wojciech Chmielewski
/ Fot. Wojciech Chmielewski

Według opozycji - szczególnie radnych Prawa i Sprawiedliwości - rządząca Platforma Obywatelska nie chce w radach ludzi, którzy mogliby mieć zastrzeżenia do prawidłowego funkcjonowania podległych sejmikowi jednostek. Rady społeczne nadzorują pracę ochrony zdrowia w województwie. Radni mają m.in prawo czytać dokumenty szpitala i nadzorować pracę dyrektora placówki. Robią to za darmo. Radni PiS chcieli by w radach zasiadał radny Krzysztof Ostrowski.

- Jestem przewodniczącym komisji zdrowia, na studiach zrobiłem specjalizację z ochrony zdrowia, znam się na tym  a Platforma Obywatelska mnie sekuje - mówi radny Ostrowski. - Rządząca koalicja wykreśliła cztery osoby zaproponowane przez opozycję. To koncesjonowanie opozycji i mówienie, że ten jest dobry, a tamten zły - mówi radny.

Spór dotyczył rad, które pracują przy przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowania Ratunkowego, przy Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu, przy szpitalu w Koninie i w szpitalu dla nerwowo i psychicznie chorych "Dziekanka" w Gnieźnie.

Wicemarszałek województwa i radny PO Leszek Wojtasiak tłumaczy, że przedstawiciele opozycji są w radach społecznych i mają dostęp do tych samych dokumentów, co radni koalicji w sejmiku.

Radni PiS chcieli też zwiększenia liczby radnych opozycji, którzy zasiadają w radach społecznych. Platforma Obywatelska się na to nie zgodziła.

http://radiopoznan.fm/n/
KOMENTARZE 0