NA ANTENIE: Serwis informacyjny
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Jest praca, ale chętnych brak

Publikacja: 02.08.2011 g.17:08  Aktualizacja: 02.08.2011 g.16:40
Poznań
Maszyniści pilnie poszukiwani! W spółkach kolejowych wciąż brakuje osób z odpowiednim wykształceniem i przygotowaniem. W Poznaniu w zawodzie maszynisty i budowniczego dróg i mostów kolejowych chce się kształcić dokładnie... pięć osób. Specjalne klasy dla dorosłych utworzono w Zespole Szkół Komunikacji.
pociąg - Wojciech Chmielewski
/ Fot. Wojciech Chmielewski

Po dwóch latach nauki w trybie wieczorowym, można zostać maszynistą kolejowym lub technikiem budowy dróg i mostów. Rekrutacja do szkoły właśnie się rozpoczęła, ale jak na razie zainteresowanie jest niewielkie. 

- Jestem zaskoczony ponieważ zarobki w zawodach kolejowych są całkiem przyzwoite, a na rynku brakuje wykształconych pracowników. Perspektywy dla potencjalnych absolwentów są bardzo duże - powiedział Radiu Merkury dyrektor Zespołu Szkół Komunikacyjnych Ryszard Pyssa.

Dyrektor szkoły dodaje, że jeżeli w tym roku nie uda mu się zebrać wystarczającej liczby uczniów, to nowe kierunki wystartują za rok. Rekrutacja na maszynistów kolejowych będzie trwać do końca sierpnia.  

http://radiopoznan.fm/n/
KOMENTARZE 5
hetman 15.08.2011 godz. 10:11
Trzeba do tego dodać drogi Rychu,że nie ma możliwości zwolnienia takiego "działacza". Dlatego w niektórych wiekszych firmach potrafi być kilkanaście związków...Siedzisz w biurze,na necie jesteś 8 godzin dziennie,zbierasz składki i czasem napiszesz jakiś grożny apel lub odezwę.Żyć nie umierać,a głupi niech na to płaci...
Rychu 04.08.2011 godz. 12:19
Panie Przemku wierzysz Pan w cuda? Związkowcy to nieroby zarabiające ogromne pieniądze i będące najczęściej na cichych usługach pracodawców. Strajki robią dla picu żeby ciemny robotniczy lud widział jak oni o poprawę bytu tego ludu walczą. Czytałem o zarobkach związkowców w wielkich firmach. Jak choćby kopalnia miedzi.Włosy dęba stają.
Przemek 03.08.2011 godz. 00:11
Maszyniści poszukiwani! A może część "związkowców" zrobiłaby dodatkowo w trybie np. wieczorowym kurs maszynisty i przerwach pomiędzy organizowaniem strajków oraz kombinowaniem "jak zrobić, żeby zarobić a nic nie robić" zapracowałaby uczciwie na swoje pensje?
pasandżer 02.08.2011 godz. 23:20
To, co mnie zastanawia - 2 lata nauki, aby posiąść umiejętności prowadzenia pociągu lub autobusu szynowego.
Dla porównania - szkolenie pilota liniowego w trybie zaocznym (weekendowym) + monitorowany e-learning w domu trwa pół roku.
j-s. 02.08.2011 godz. 20:13
Ze spokojem! Klasa z pewnością się rozkręci! Nie od razu Rzym zbudowano - dawne Technikum Kolejowe musi na powrót zapracować na renomę, którą utraciło bezsensowną przerwą w edukowaniu młodych kolejarzy maszynistów...Nic nie przyjdzie od razu!