NA ANTENIE: WONDERFUL LIFE (2014)/KATIE MELUA
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Kostka z magią i z tajemnicą...?

Publikacja: 28.04.2015 g.10:54  Aktualizacja: 28.04.2015 g.15:05
Poznań
Ponoć jest jeden, jedyny budynek na Śródce, który czeka na termomodernizację. Ale się nie doczeka - bo to Brama Poznania, Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Bardzo lubię to miejsce. Bo jest tam magia i tajemnica. Bo jest tam opowieść o nas - skąd jesteśmy i jacy jesteśmy. Bo jest tam tajemnica - wyjątkowa architektura i wyjątkowa historia. Tak Robert Mirzyński, dyrektor Bramy Poznania i Centrum Turystyki Kulturowej Trakt w Poznaniu mówi o samej Bramie, o Ostrowie Tumskim i o Śródce.
brama Poznania - Jacek Butlewski
/ Fot. Jacek Butlewski

Przez pierwszy rok od otwarcia Bramy, odwiedziło ją 140 tysięcy gości. "Za kilka dni Wielka Majówka w Bramie Poznania. Będzie mnóstwo wydarzeń. Ale chcę zaakcentować dwa: specjalny seans audiowizualny 1 maja, od godziny 21.00. Na południowej ścianie Bramy, od mostu Jordana. Pokaz pod nazwą Fanum Pro Sacrum - w rękach młodych artystów.

Bardzo nam zależy na powstaniu Archiwum Społecznego Śródki. Bardzo proszę każdego, kto ma gdzieś w domu zdjęcia rodzinne starej Śródki - przynieście Państwo je do nas, w trakcie Majówki. Zdjęcia zeskanujemy na miejscu i potem staną się one częścią wirtualnego archiwum - Archiwum Społecznego Śródki. W podziękowaniu za zdjęcia - otrzymają Państwo od nas drobne upominki". (cała rozmowa - poniżej)

Jak się sprawdza Brama Poznania? Jakie ma zalety, jakie słabości? Co Brama zmieniła na Śródce, czy zespoliła Ostrów Tumski i Śródkę z resztą Poznania? W czwartek, od godz. 12.20 - audycja w Środku Dnia z telefonicznymi opiniami i recenzjami Słuchaczy. Zapraszamy!

http://radiopoznan.fm/n/
KOMENTARZE 3
mieszko 29.04.2015 godz. 12:23
...no i niestety z zewnątrz architektonicznie przypomina raczej jakiś bunkier z czasów zimnej wojny, niż średniowiecne centrum, moim zdaniem własnie ten budynek psuje klimat tego miejsca...
j23 29.04.2015 godz. 09:22
Ani nie jest to miejsce z magią. Ani ekspozycja nie powala na kolana. Owszem na tle innych poznańskich muzeów, wyróznia się pozytywnie i to wszystko. Niestety, nawet nie zbliża się do poziomu np. Muzeum Powstania Warszawskiego w Wa-wie czy Muz. Historii Żydów w Berlinie. I nie chodzi o skalę, ale o poziom ekspozycji. Jeżeli natomiast byśmy chcieli to porównywać do tego co jest np w CN Kopernik - porównie uprawniione bo w sumie to jest tylko prezentacja multimedialna bez "żywych zabytków" - to także sporo brakuje. I znowu chodzi o formę/treść a nie o skalę. W Warszawie z podziemiach Zamku Królewskiego (tego czerwonego) jest też prezentacja multimedialna o zamku. I mniej więcej do tego można by porównać ICHOT. Tylko że tamta prezentacja jest dodatkiem do samego Zamku (i wcenie zwiedzania Zamku - tak na marginesie niższej, niż wstęp do ICHOT). Więc napiszcie że jest to po prostu artykuł sponsorowany bo tanie sposoby przyciągania do ICHOTU (efekt nowości, darmowe wejściówki "testowe") się skończyły.
turysta, PTTK, TKKF 28.04.2015 godz. 23:59
Niestety ICHOT to muzeum na jedną wizytę. Po obejrzeniu ekspozycji raz - ciekawego obiektu i ciekawej ekspozycji - tego nie da się ukryć - nie mam żadnej chęci tam wrócić, bo obejrzałem co było do pokazania. Nowych eksponatów nie dorzucą, bo ich nie mają - czym więc mnie zaskoczą? Trochę jakby zabrakło pomysłów na przyszłość.... co dalej z Bramą - ICHOTEM? co dalejt