Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Niedziela, 23.10.2016 | Marleny, Seweryna, Odylii
Pogoda 
8.8°C
Nie żyje Wojciech Juszczak - Radio Merkury Poznań

Nie żyje Wojciech Juszczak

Publikacja: 01.08.2013 g.19:34  Aktualizacja: 02.08.2013 g.10:55
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. (Urząd Miasta Poznania) Po ciężkiej walce z chorobą, w środę zmarł Wojciech Juszczak - dyrektor artystyczny Estrady Poznańskiej. Przez wiele lat pracował w Radiu Merkury. Na początku był reporterem, potem przygotowywał reportaże i razem z Marcelim Kwaśniewskim prowadził program satyryczny "Radio dla ubogich".

Razem z Marcelim byli autorami reportażu pt. Zbawieni i potępieni, który zdobył I Nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Reportażu Radiowego "Polska 1992".

Kochał jazz i propagował go w Polsce - najpierw współtworząc cykl koncertów "Era Jazzu", a potem przygotowując własny festiwal "Made in Chicago". To on wymyślił też festiwale "Poznań Baroque" i "Animator" - przypomina dawny współpracownik Wojciecha Juszczaka - Marceli Kwaśniewski. "Przez całe życie był kimś bardzo twórczym. Kulturze, nie tylko naszego miasta, ubywa kogoś ważnego, kto jeszcze długo mógłby robić rzeczy niezwykłe" - powiedział Kwaśniewski.

"Straciłem przyjaciela w życiu osobistym i świetnego współpracownika w życiu zawodowym" - tak zmarłego Wojciecha Juszczaka wspomina Tomasz Karczewski, dyrektor Estrady Poznańskiej. Juszczak - będąc szefem do spraw artystycznych Estrady - przygotował słynny na cały kraj i nie tylko festiwal Made in Chicago - wspomina Tomasz Karczewski. "Myślę, że zrobimy specjalny projekt Made in Chicago w tym roku" - dodaje.

Ostatnio Juszczak razem z Karczewskim pracowali nad kolejną odsłoną "Poznań Baroque" Festiwalu Muzyki Dawnej i Klasycznej. Program jest już zapięty i jak mówi - dyrektor Estrady - na pewno będzie wyjątkowy. Wiceprezydent Dariusz Jaworski dostrzega, jak wielkim wysiłkiem była praca Wojciecha Juszczaka przy tegorocznych przedsięwzięciach, m.in. Animatorze. "Ten festiwal to jego zasługa" - mówi Jaworski.  Wojciech Juszczak miał 48 lat. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 12.45 na cmentarzu na Nowinie. Poprzedzi go msza św. o godz. 12.00..

http://www.radiomerkury.pl/n/
Komentarze (6)
Grzegorz Celiński
...ten wspaniały głos, teraz już tylko w radiowym archiwum. Zrealizujcie proszę audycję z Jego wypowiedziami.

03.08.2013 godz. 00:15
M
Fantastyczna osobowość, jedyny i niepowtarzalny głos umilający każdy koncert w Scenie na Piętrze. Bez Ciebie Made in Chicago nigdy nie będzie takie jak wcześniej
02.08.2013 godz. 11:51
Gośka
Zawsze będziemy o Nim pamiętać.My, przyjaciele jazzu.
02.08.2013 godz. 01:07
Alina Kurczewska
Zapalałeś . i byłeś pasjonatem tego co robisz. Będzie nam ciebie bardzo brakowało Ala Kurczewska
02.08.2013 godz. 00:43
DW
Fantastyczny głos Wojtka Juszczaka... szkoda, że już go nie usłyszymy... nawet jako Gościa Radia...
01.08.2013 godz. 22:40
kalina
strasznie smutno... Żegnaj Wojtku!
01.08.2013 godz. 21:28
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony