Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Piątek, 21.10.2016 | Urszuli, Hilarego, Celiny
Pogoda 
7.8°C
Nowy zarząd w Radiu Merkury - Radio Merkury Poznań

Nowy zarząd w Radiu Merkury

Publikacja: 18.06.2010 g.18:22  Aktualizacja: 26.11.2013 g.12:13
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. Rada Nadzorcza Radia Merkury powołała w piątek nowy zarząd stacji. Prezesem został Filip Rdesiński, członkiem zarządu Ryszard Ćwirlej. Zastąpili dotychczasowego prezesa Piotra Frydryszka i Wojciecha Biedaka, który pełnił funkcję członka zarządu. Obaj panowie kierowali stacją przez 20 lat.

Przewodniczący Rady Nadzorczej Robert Pietrszyn ocenił, że posiedzenie rady było spokojne. Od nowych władz radia oczekuje, że stacja będzie bardziej dynamiczna. Pietrszyn liczy, że nowy zarząd wprowadzi w życie sporo nowych pomysłów, a  także zwiększy przychody spółki.

Początkowo przewodniczący Rady Nadzorczej mówił, że nowy zarząd pracę rozpocznie w sobotę. Decyzja o powołaniu Filipa Rdesińskiego i Ryszarda Ćwirleja zapadła jednak w późne piątkowe popołudnie, stąd ostatecznie zdecydowano, że nowy zarząd do pracy przyjdzie w poniedziałek. Przewodniczący Rady Nadzorczej podkreślił jednak, że nowe władze zostały już powołane, tym samym Filip Rdesiński i Ryszard Ćwirlej objęli już - jak powiedział Robert Pietryszyn - swoje prawa i obowiązki.

Przypomnijmy, że Rada Nadzorcza już wcześniej próbowała powołać nowy i odwołać poprzedni zarząd. Podczas ostatniego posiedzenia decyzji nie podjęto z przyczyn formalnych. Nie wszyscy członkowie rady zostali wtedy prawidłowo powiadomieni o posiedzeniu w trybie nadzwyczajnym.

Rada Nadzorcza Radia Merkury zajmowała się także umową stacji z prywatną agencją reklamową, która pozyskuje dla radia reklamodawców. Robert Pietrszyn mówił, że spółka ma obecnie poważny problem. Stwierdził, że rada dostała pismo od prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, z którego - zdaniem Pietrszyna - wynika, że umowa między radiem, a prywatną agencją mogła zostać zawarta z obejściem prawa. "W związku z tym Urząd Zamówień Publicznych rozpoczął kontrolę" - mówił Pietrszyn.

Dotychczasowy prezes radia Piotr Frydryszek twierdzi jednak, że umowa została zawarta zgodnie z prawem. Powołuje się przy tym na trzy opinie przygotowane przez kancelarie prawne. Jego zdaniem pismo z Urzędu Zamówień Publicznych ma charakter także opinii. "Nie wiadomo więc, czy w radiu rozpocznie się kontrola" - mówi Piotr Frydryszek.

http://www.radiomerkury.pl/n/
Komentarze (11)
Zbyszek
Jeśli w tym miejscu chcę dodać komentarz, a administrator pyta mnie, ile "Ile jest 20 + dziesięć?" - to znaczy, że Radio Merkury robi ze mnie idiotę.
Odpowiadam: Może jestem głupi, ale nie aż tak! Przykro mi.
Pracowałem w "Merkurym". A teraz ręce mi opadają. Patrzę na Was wszystkich nie tylko z perspektywy czasu, ale i miejsca - i brak mi słów...
Pozdrawiam Wszystkich, Wszystkich, Wszystkich...
07.09.2010 godz. 12:01
Kolega
Chodziłem do szkoły z kolegą Rdesińskim. Filip to irracjonalny filozof. Kojarze cię jako szalona biała myszka, która chce zawojować świat. Jak z bajki Pinky i Mózg.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pinky_and_the_Brain
Filip, wiem ze miałeś ciężkie dzieciństwo, ale musisz się z tym w końcu zmierzyć i pogodzić, i nie powtarzać błędów rodziców.
Powodzienia (ale nie w mediach)
11.08.2010 godz. 09:28
Pola Zych
Powiem krótko - popieram Dr Naganowskiego w tej kwestii.
28.06.2010 godz. 17:10
Iwona Krzyżanowska
Ja,obywatelka Poznańska Pyra, zasmuciłam się okrutnie na wieść o tym,że prezesem mojego kochanego radia Merkury został młody człowiek,który z radia dla 50-latków zamierza zrobić radio dla młodych. A to nie może tak byyyyyyyć! Młodych bardzo kocham,ale 50-latek też człowiek i też chce radia posłuchać; I to radia,w którym mówi się poprawną polszczyzną,w którym słuchacza traktuje się z szacunkiem,w którym można posłuchać wiadomości dotyczących naszego fyrtla,w którym nadaje się bardzo różnorodną muzykę i mnóstwo audycji pozwalających słuchaczom nie tylko słuchać,ale także mówić. A co z 60-cio i 70-ciolatkami? Na odstrzał? To nie może tak byyyyyyyć ! ! ! Może by tak zachować umiar i nie niszczyć tego co dobre? Pozdrawiam serdecznie :)
25.06.2010 godz. 08:47
Marcin Kaiser
Zmiany nie zawsze wychodzą na dobre. Całe lata Radio Merkury było wolne od stronniczości. Zapowiedzi nowego prezesa są niepokojące (cięcia pracownicze o 1/3 ?!?!?!?!??!?!). Poza tym, nowy prezes jest namaszczony przez PiS a to nie wróży dobrze... Pracowałem przez 6 lat w firmie państwowej i jak przyszła osoba namaszczona przez PiS to był istny chaos i podejmowane były dziwne NIELOGICZNE i sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem decyzje personalne. Szczerze życzę wszystkim pracownikom Merkurego powodzenia i obym się mylił co do nowego prezesa bo jak Merkury zacznie śpiewać na ton Radia Maryja to stracę jedyne radio które słucha się z przyjemnością bo: Merkury to radio: lokalne, bliskie Poznaniowi i Wielkopolsce, radio ambitne i na poziomie, nie jest papką komercyjna oblechą jak RMF, Zetka Eska i inne papki.
24.06.2010 godz. 08:43
MMM
Gratulacje z Kalisza dla Rycha Ćwirleja!
23.06.2010 godz. 23:35
Kamil
całe szczęście że zmienił się zarząd 20 lat to zbyt długo! Słuchalność spadła - czas na zmiany !
22.06.2010 godz. 19:06
andrzej
powodzenia nowemu zarządowi
19.06.2010 godz. 14:23
j23
Dziwne można to komentować. No więc precz ze związkowcami. (kto j. włoski ten wie o co chodzi)
18.06.2010 godz. 21:56
Aga
Pan Frydryszek piastował stanowisko od 20 lat. Czy był prawdziwym dyplomatą czy tylko nihilistą, nie jest dziś ważne... Mam nadzieję, że nowi zrobią lepsze radio, nawet jeśli tylko na tydzień, dwa czy kilka miesięcy... Powodzenia:)
18.06.2010 godz. 19:29
Bartek
Szkoda, że Piotr Frydryszek nie będzie prezesem. Dobre radio robił!
18.06.2010 godz. 19:09
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony