Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Sobota, 22.10.2016 | Halki, Kordiana, Kordelii
Pogoda 
6.9°C
Przesyłkę z sądu dostarczy InPost - Radio Merkury Poznań

Przesyłkę z sądu dostarczy InPost

Publikacja: 03.01.2014 g.14:22  Aktualizacja: 03.01.2014 g.15:16
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. Jacek Butlewski Od Nowego Roku to nie Poczta Polska, ale związane porozumieniem - InPost i Polska Grupa Pocztowa - dostarczają sądowe przesyłki. To wynik przetargu. Każde wezwanie na rozprawę, czy na przesłuchanie do prokuratury otrzymamy nie od listonosza, ale przedstawiciela prywatnej firmy. Jedni powiedzą, że liberalizacja rynku pocztowego, choć następuje powoli, jest potrzebna. Drudzy odpowiadają, że liberalizacja ta rodzi wiele problemów.

Pracownicy Sądu Okręgowego w Poznaniu mają sporo uwag, dotyczących działania nowego operatora. Sąd w czwartek wysłał pierwszą korespondencję, ale jak mówi rzecznik sądu Jarema Sawiński, problemów jest sporo. Z opóźnieniem wystartował np. operacyjny program komputerowy dostosowany do nowego operatora.

W Sądzie Okręgowym powiedziano nam, że potrzeba jeszcze kilku dni, żeby zobaczyć czy system na dobre ruszył.

1 Posłuchaj: Posłuchaj
 

http://www.radiomerkury.pl/n/
Komentarze (11)
nnn
dziś właśnie wyjełam ze skrzynki awizo a na nim że przesyłka sądowa jest do odebrania w sklepie spożywczym ,-dlaczego nie dostarczono jej do domu skoro ja nigdzie nie wychodziłam ? to łatwiej było zostawić w slepie i napisać awizo jak nacisnąć na domofon? jutro idę do nich i zrobię wielką burę.
19.02.2015 godz. 22:59
ala
do ogi - jak się dowiedziałam w tej "firmie pocztowej" NIE MA MOZLIWOŚCI przekierowania przesyłki!!!
04.02.2014 godz. 12:12
jarzebina
Podzielam opinię Dino. na poczte mam 5 minut drogi. Aby odebrać przesyłkę z InPost potrzebuję 20-30 min. na dojazd w 1 strone. Choc mam POK InPost bliżej domu (tak wskazuje mapa na stronie INPost), to pani w Inpoście upiera się, że własnie w tym punkcie. jak chce to moge napisac skargę.
23.01.2014 godz. 08:38
dino
Zamiast spaceru 150 m jak dawniej musiałem czekać na tramwaj, jechać 2 km i czekać aż ktoś znajdzie mój list z sądu w nieposegregowanym stosie!! A miało być lepiej.Ten od Was, kto podpisał umowę z inpostem zamiast mózgu ma chyba blachę.
18.01.2014 godz. 21:39
2222
jest społeczny protest http://serwis21.blogspot.com/2014/01/brak-zgody-na-doreczanie-pism-sadowych.html
12.01.2014 godz. 13:24
Jazer
Już widać to g....no które powstanie. Faktycznie ktoś musiał nieźle wziąć w łapę żeby takiemu INpostowi , który już miał w Krakowie sprawe po tym jak w lesie znaleziono parę tysięcy niedostarczonych i porzuconych przesyłek. Powód kłótnie o rozliczenia pomiędzy centralą Inposta a ajętem który te przesyłki miał odbierać od klientów. I jak tu zaufać takiej firmie? Oczywiście Inpost nie poniósł z tego co mi wiadomo żadnej konsekwencji z tytułu naruszenia prywatnej korespondencji i poważnych zaniechań. Gdyby się to zdarzyło w Niemczech czy Angli taka firma dawno by ogłosiła upadłość ze względu na kary i roszczenia poszkodowanych. A tak zafundują nam dodatkowy burdel w sądach które i tak są oceniane wśród instytucji państwowych chyba najgorzej. Gratulacje Panie Tusek i Pańskiej ekipce też . Mam nadzieję że ujrzę kiedyś jak razem pod ramię z furerem Jarkiem zmykacie na Madagaskar i prosicie o azyl polityczny...
05.01.2014 godz. 16:11
KIBOL
Jednego jesten pewien.Nie stoi za tym interes obywateli.To kolejne zagarnięcie sektora gospodarki przez złodziei.
kto za tym stoi odpowiedzcie sobie sami.
05.01.2014 godz. 13:16
hetman
No i bardzo dobrze ! Kolejny monopol złamany.
04.01.2014 godz. 21:51
obserwator
Nie wierzę jak tak ważna korespondencja,która wymaga zachowania tajemnicy,terminowości,powtórnych awiz itd itp mogła przejść do pani z kiosku i mięsnego-daję miesiąc i ktoś odpowie za to-NIE WIERZĘ!!!!!
04.01.2014 godz. 20:38
.ogi
ciekawe, skąd inpost będzie wiedział o zleceniu przekierowania poczty do innego urzędu pocztowego

poza tym będą niezłe jaja z nieodebranymi listami, bo paranoją jest, aby adresat szukał kiosku, czy żabki - to tak, jakby nagle pozwolić tankować paliwo z kanistrów w biedronce - po prostu III świat

można mieć zastrzeżenia do poczty, ale poczty na całym świecie dostarczają listy, a tylko w Polsce listy będzie dostarczać para-poczta
04.01.2014 godz. 02:45
igo.
Od kiedy to Ministerstwo Sprawiedliwości promuje alkoholizm? Powinno raczej alkoholizm zwalczać a nie dokładać się do utrzymywania całodobowych sklepów monopolowych, nie zatrudniających przecież listonoszy. A może by tak Ministerstwo Sprawiedliwości nawiązało wspólpracę od razu z gangsterami! Nie musiałoby im nawet w ogóle płacić. Jeden list z potwierdzeniem odbioru i tydzień odsiadki mniej!
Efekt murowany! Nie byłoby w Polsce obywatela , który odważyłby się nie odebrać korespondencji z sądu.
03.01.2014 godz. 18:51
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony