Kuria w Kaliszu przyznaje: to był błąd

Do północy można pocztą elektroniczną ( portretrowerzysty@gmail.com) przesyłać swoje rowerowe zdjęcie z krótkim hasłem i motywacją do jazdy rowerem. "To jest taka akcja,która próbuje określić kim my, miejscy rowerzyści, jesteśmy. Bo jeszcze kilka lat temu to była taka trochę ekscentryczna, nieliczna grupa.
Zimą można było mówić "cześć" do ludzi, którzy nas mijali - bo wszyscy się znali. Teraz jesteśmy już dużą masą. Chcemy się dowiedzieć dlaczego ludzie jeżdżą rowerami i jakie mają rowerowe marzenia. Nasz konkurs kończy się dzisiaj, ale zdjęcia na portalu Facebook Rowerowy Poznań, publikować będziemy dalej. Zgłoszenia są bardzo różne: są osoby starsze i młodsze, kobiety i meżczyźni, ludzie z dziećmi i ludzie w garniturach..Pełen przekrój. Swoje rowerowe zdjęcia przysłali także dwaj kandydaci na prezydenta Poznania: Jacek Jaśkowiak i Maciej Wudarski."- mówi Cezary Brudka, prezes Sekcji Rowerzystów Miejskich.
Co przyniosły Patrole Rowerowe, które Stowarzyszenie razem z Radami Osiedli realizowało latem tego roku w pięciu dzielnicach miasta? "Pokazały, że tak naprawdę nikt nie zajmuje się na serio ruchem rowerowym w Poznaniu! Jakaś infrastruktura powstaje tu i ówdzie, ale nikt nie bada, jakie jest jej wykorzystanie. Nikt nie sprawdza też stanu technicznego, bo skutków tego nie widać. Przygotowaliśmy także 50 interwencji, które złożyliśmy do Zarządu Dróg Miejskich. Powoli dostajemy pierwsze odpowiedzi, ale na razie - nieśmiało"- wyjaśnia C. Brudka.
Jakie plany ma Sekcja Rowerzystów Miejskich na Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, od 17 do 23 września? Skupiamy się tym razem na rowerzystach. Będziemy publikować między innymi filmy i materiały przygotowane latem. Pokażemy także wizualizacje 10 konkretnych miejsc w Poznaniu. Jak one mogłyby wyglądać, gdyby rowerowe, pozytywne zmiany zachodziły. Mamy nadzieję, że to pobudzi wyobraźnię decydentów".