NA ANTENIE: W środku dnia
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Uwaga - procesja Bożego Ciała!

Publikacja: 25.05.2016 g.11:55  Aktualizacja: 26.05.2016 g.23:54 Adam Michalkiewicz
Poznań
Jutro Boże Ciało. Poznańska Straż Miejska zapowiada, że będzie wywozić samochody zaparkowane na trasie centralnej procesji.
Odholowywanie aut, laweta - Archiwun
/ Fot. (Archiwun)

Wierni przejdą ulicą Krakowską, Garbarami, Chwaliszewem na Ostrów Tumski. Jutro na trasie będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się i postoju. "Samochody będą usuwane na koszt właściciela" - zapowiada rzecznik straży Przemysław Piwecki. Znaki już wcześniej zostały zamontowane, strażnicy apelują, by zwracać na nie uwagę i nie parkować jak zwykle.

Centralna procesja w Poznaniu potrwa do godz. 13. Zakaz parkowania już dziś obowiązuje w miejscach, gdzie staną ołtarze. Część kierowców o tym nie wiedziała. Strażnicy znaleźli sześciu właścicieli samochodów i poprosili o ich przeparkowanie, jedno auto trzeba było odholować.

Adam Michalkiewicz/mk/an

http://radiopoznan.fm/n/ogLkAa
KOMENTARZE 3
radca 26.05.2016 godz. 20:55
@ Pyrus
Niestety nie znam poziomu kosztów organizacji "Mas Krytycznych" czy "Parad Równości" .
Stąd prośba o konkretne liczby, stąd pytania o godzinowe koszty najmu kompletnego radiowozu ( np w kontekście wsparcia biznesu piłkarskiego).
Nie opowiedziałem się jednoznacznie, by nie było pomocy miasta i państwa dla masowych imprez.
Trzeba poznać strukturę i wysokość kosztów by wypracować sobie zdanie i zachowywać się racjonalnie.
Wprowadzenie odpłatności może generować dodatkowe koszty dla podatników (wzrost etatów i kosztów w UM) i poszerzać pole dla korupcji (wejściówki, odpust za pozwolenie, taryfę ulgową).
Nadal pozostaje problem rekompensaty za koszty dodatkowe ponoszone przez mieszkańców i firmy z tytułu zamknięcia ulicy, objazdów itd. itp.
Pyrus 26.05.2016 godz. 10:32
Odpowiedź dla Radcy: Koszty są porównywalne do organizacji rowerowych "Mas Krytycznych" oraz "Parad Równości". Popieram całkowite finansowanie takich przedsięwzięć przez organizatorów bez pomocy miasta i państwa. Katolicy płacą za organizację procesji a homoseksualiści za parady równości, feministki za swoje marsze. Zobaczymy, komu to się opłaci:)
radca 26.05.2016 godz. 09:53
Ile kosztuje wynajęcie tych ulic na 1 dzień, na 4 godziny?
Ile kosztuje akcja zmiany oznakowania?
Ile kosztuje akcja zmian i nadzoru ruchu (policja godzina pracy radiowozu, straty MPK, taxi)?
Ile kosztuje akcja sprzątania?
Kto, komu, kiedy i ile za to płaci?
Jakie są straty społeczne (po stronie mieszkańców miasta, przyległych do trasy firm) będące skutkiem wprowadzonej dezorganizacji? Czy ktoś to szacował, czy są jakieś opracowania?
Takie dane potrzebne są radnym, między innymi w dyskusji o zasadach kulturalnego wykorzystania przestrzeni miejskich, przestrzeni wspólnych dla różnych imprez masowych, klubowych, dla okazjonalnych działań gospodarczych (budowlanych, transportowych)...