NA ANTENIE: Klasyka poranna

Wszczepili rosnący implant kręgosłupa

Publikacja: 16.01.2014 g.18:00  Aktualizacja: 17.01.2014 g.15:24
Nie byłoby tej operacji, gdyby nie pomoc amerykańskich lekarzy. W Szpitalu Ortopedycznym imienia Degi w Poznaniu - po raz pierwszy w Polsce - 12-latkowi ze skoliozą chirurdzy wszczepili system implantów.
Fot. Magda Konieczna

- Dzięki niemu zdeformowany kręgosłup nie tylko będzie się prostował, ale też system implantów będzie rósł razem z dzieckiem. To tak jak podwiązanie do palika rosnącego drzewka. Implant podtrzymuje rosnący prosto kręgosłup ale nie potrzeba kolejnych operacji co kilka miesięcy, bo on także rośnie, a zatem kolejne operacje nie będą konieczne - mówi prof. Tomasz Kotwicki ze Szpitala im. Degi.

Do Poznania przyjechał zespół amerykańskich chirurgów, którzy specjalizują się w leczeniu skrzywień kręgosłupa. Za darmo - dzięki pomocy sponsorów - operują na całym świecie. Jednym z założycieli zespołu jest dr Krzysztof Siemionow. To dzięki niemu lekarze pojawili się w Poznaniu.

Dr Krzysztof Siemionow jest synem prof. Marii Siemionow, która w Stanach Zjednoczonych przeszczepiła twarz. W Poznaniu amerykańscy lekarze do końca tygodnia wykonają w sumie dziewięć operacji u dzieci, które cierpią na skoliozę. Ta choroba - nieleczona - zaburza rozwój dziecka. Pacjenci ze zdeformowanymi kręgosłupami mają między innymi problemy z oddychaniem. Już wiadomo, że amerykański zespół przyjedzie do Poznania ponownie latem tego roku.

http://www.radiomerkury.pl/n/
KOMENTARZE 1
Pacjent 12.02.2014 godz. 20:35
Tak! Pan profesor Kotwicki jest najlepszy..doskonale potrafi zoperować kręgosłup do tego stopnia, że pacjent ląduje przez niego na wózku;/

RADIO MERKURY POZNAŃ


internet@radiomerkury.pl 61 865 46 54

GODZINY: 21:00 22:00 23:00 00:00 07:00

@TWITTER