Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Środa, 26.10.2016 | Ewarysta, Łucjana
Pogoda 
2.9°C
Zajęcia dodatkowe w przedszkolach - Radio Merkury Poznań

Zajęcia dodatkowe w przedszkolach

Publikacja: 09.09.2013 g.23:55  Aktualizacja: 09.09.2013 g.23:54
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. Rafał Muniak Nowe sposoby na organizację zajęć dodatkowych w przedszkolach znalazło miasto Poznań. Od września za wszystkie ponadprogramowe zajęcia nie wolno pobierać od rodziców opłat. To sprawiło, że w wielu placówkach nie ma już angielskiego lub rytmiki.

Propozycja miasta to swoiste omijanie prawa. Bo w trakcie pracy przedszkola zajęć dodatkowych organizować w ogóle nie wolno. Co więc wymyśliły władze? Przedszkole zrobi przerwę w zajęciach, wynajmie salę np. firmie od angielskiego. Ponadto rodzice podpiszą umowę z taką firmą oraz upoważnią jej pracownika do odebrania dziecka z przedszkola.

Choć w praktyce dziecko nie zmieni nawet sali, to oficjalnie zostanie odebrane z przedszkola i przyprowadzone raz jeszcze. Ponadto zajęcia dodatkowe mogą też organizować przedszkolanki, które normalnie zajmują się dzieckiem. Mogą je także przeprowadzać stażyści, praktykanci oraz wolontariusze.

O tym, czy i jak zorganizować takie zajęcia mają teraz decydować sami dyrektorzy przedszkoli.

http://www.radiomerkury.pl/n/
Komentarze (1)
jerzy7731
Ażeby w tym burdelowatym kraju ludzie mogli żyć normalnie ( np. edukować przedszkolaków ) MUSZĄ ŁAMAĆ PRAWO!? I to praktycznie we wszystkich aspekatach życia!? PAŃSTO NIEPRAWOŚCI I NIESPRAWIEDLIWOŚCI ( POństwo NiN )!?
11.09.2013 godz. 08:01
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony