Publikacja: 26.11.2015 g.20:50  Aktualizacja: 28.11.2015 g.00:10 Krzysztof Ratajczak
W 5. kolejce Ligi Europy Kolejorz zremisował bezbramkowo z portugalskim CF OS Belenenses.
201509 - Poznań, Lech - CF Os Belenenses_0124 - Przemek Modliński
/ Fot. Przemek Modliński

Lech pozostaje na 3. miejscu w tabeli; liderem jest FC Basel.

W pierwszej połowie meczu w Portugalii więcej okazji na zdobycie gola mieli zawodnicy gospodarzy, a najlepszej w 37. minucie nie wykorzystał Tiago Silva, który przestrzelił z rzutu karnego.

W drugiej połowie częściej groźne sytuacje tworzyli piłkarze Lecha, ale w najlepszej, w 75. minucie po strzale Szymona Pawłowskiego i rykoszecie piłka trafiła w poprzeczkę.

Lech ma 5 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy I, tyle samo ma zamykający stawkę klub z Portugalii. Liderem pozostaje Bazylea, która zremisowała u siebie z Fiorentiną 2:2 (1:2), choć od 26. minuty grała w liczebnej przewadze po czerwonej kartce dla Argentyńczyka Roncaglii. Szwajcarski klub ma 10 punktów i o 3 wyprzedza zespół z Florencji.

W ostatniej serii spotkań grupowych, za dwa tygodnie, Lech podejmuje FC Basel, a Fiorentina zagra z Belenenses.

Jednak najbliższy mecz lechici zagrają już w niedzielę w Gdańsku. Będzie to spotkanie 17.kolejki polskiej ekstraklasy.