NA ANTENIE: DOIN' TIME (2019)/LANA DEL REY
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE

Jan Szymański znów najlepszy!

Publikacja: 14.12.2014 g.16:27  Aktualizacja: 15.12.2014 g.18:05
Poznań
Poznański panczenista Jan Szymański nie zwalnia tempa w rywalizacji o Puchar Świata na dystansie 1500 metrów. Po wygranej przed tygodniem w Berlinie, zawodnik poznańskiego AZS AWF zwyciężył w holenderskim Heerenveen i objął prowadzenie w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata.
jan szymanski _ panczenista (1) - Szymon Mazur
/ Fot. Szymon Mazur

Jan Szymański o 0.3 sek. wyprzedził Holendra Woutera olde Heuvela; trzecie miejsce zajął Shani Davis ze Stanów Zjednoczonych. Konrad Niedźwiedzki był 6., a na ósmym miejscu uplasował się Zbigniew Bródka. W klasyfikacji łącznej Pucharu Świata Szymański ma 261 punktów i o 5 wyprzedza piątego w Heerenveen Holendra Kjelda Nuisa. Kolejne zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim - w norweskim Hamar na przełomie stycznia i lutego. A na pierwszą połowę stycznia w rosyjskim Czelabińsku zaplanowano mistrzostwa Europy w łyżwiarskim wieloboju.