NA ANTENIE: Dwie godziny dla radiowej rodziny
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik

Kolejorz pokonał Wisłę w Krakowie 2:1!

Publikacja: 07.12.2014 g.19:52  Aktualizacja: 26.10.2015 g.12:47
Poznań
W meczu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań wygrał w Krakowie z Wisłą 2:1. Do przerwy poznaniacy przegrywali 0:1; w drugiej połowie bramki dla Lecha zdobyli Tomasz Kędziora i Zaur Sadajew. Gola dla Wisły - w 9 min. - zdobył Łukasz Burliga.
wisła-lech grudzień 2014 1-2 hamalainen plastuś - T-Mobile Ekstraklasa/x-news
/ Fot. (T-Mobile Ekstraklasa/x-news)

Po czerwonej kartce dla Guerriera Wisła ostatnie pół godziny grała w osłabieniu. Lech dopiero drugi raz w tym sezonie wygrał na wyjeździe.

Kolejorz awansował na trzecie miejsce w tabeli i traci trzy punkty do drugiego Śląska Wrocław oraz dziewięć punktów do prowadzącej Legii Warszawa. W sobotę w Poznaniu mecz z Lechią Gdańsk i będzie to ostatnie spotkanie w tym roku.

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Burliga (9), 1:1 Kędziora (54), 1:2 Sadajew (84)

Widzów: 17 263 (w tym 1300 kibiców Kolejorza)

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Żółte kartki: Dudka, Guzmics, Sarki - Linetty, Trałka, Sadajew

Czerwona kartka: Guerrier (60-za faul)

Wisła: Michał Buchalik - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok - Dariusz Dudka - Emmanuel Sarki (73. Mariusz Stępiński), Rafał Boguski, Semir Stilić, Wilde Donald Guerrier - Paweł Brożek.

Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora (70. Hubert Wołąkiewicz), Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Łukasz Trałka, Karol Linetty - Dariusz Formella (70. Zaur Sadajew), Darko Jevtić, Szymon Pawłowski (89. Barry Douglas) - Kasper Hamalainen.