NA ANTENIE: IF I WAS (ORCHESTRATED 2017)/MIDGE URE
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE

Korona Kielce - Lech Poznań (2:2)

Publikacja: 19.10.2014 g.17:34  Aktualizacja: 26.10.2015 g.12:35
Poznań
Korona Kielce zremisowała 2:2 (1:2) z Lechem Poznań w rozegranym w niedzielę meczu 12 kolejki ekstraklasy piłkarskiej.
Lech - Korona Kielce - Przemek Modliński
/ Fot. Przemek Modliński

Goście prowadzili w Kielcach już od 5. minuty - gola, strzałem z pięciu metrów, zdobył fiński pomocnik Kaspar Hamalainen, po nieudanej próbie wybicia piłki przez Pawła Golańskiego.

Obrońca Korony zrehabilitował się za swój błąd w 17. minucie, dokładnie wrzucając piłkę z rzutu rożnego - francuski rozgrywający Oliver Kapo uderzył celnie głową i było 1:1. Poznaniacy ponownie wyszli na prowadzenie w 29. minucie, po strzale Szymona Pawłowskiego, w tej sytuacji doskonałym prostopadłym podaniem popisał się Karol Linnety.

Kielczanie uratowali punkt w 4. minucie doliczonego czasu gry - po dośrodkowaniu Pawła Golańskiego z rzutu rożnego do bramki gości trafił Kamil Sylwestrzak.

Remis z Lechem nie poprawił sytuacji Korony - kielczanie nadal zajmują 15. miejsce w tabeli ekstraklasy, mają w dorobku 8 punktów, tyle samo, co klasyfikowany stopień wyżej Ruch Chorzów. Korona ma 4 pkt. przewagi nad ostatnim w tabeli Zawiszą Bydgoszcz (mecz w poniedziałek). Lech jest na 6. pozycji, "Kolejorz" zgromadził 18 pkt.

_____________________

Bramki: 0:1 Hamalainen (5), 1:1 Kapo (16), 1:2 Pawłowski (28), 2:2 Sylwestrzak (90)

Widzów: 7411

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Żółte kartki: Jovanović - Douglas, Sadajew

Korona: Vytautas Cerniauskas - Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak - Vlastimir Jovanović, Vanja Marković (75. Nabil Aankour) - Jacek Kiełb, Olivier Kapo, Michał Janota - Siergiej Chiżniczenko (53. Przemysław Trytko)

Lech: Maciej Gostomski - Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński (77. Paulus Arajuuri), Barry Douglas - Gergo Lovrencsics (82. Dariusz Formella), Łukasz Trałka, Karol Linetty, Szymon Pawłowski - Kasper Hamalainen (71. Zaur Sadajew), Darko Jevtić

Transmisję ze spotkania przeprowadziło Radia Merkury. Mecz komentowali - Grzegorz Hałasik i Maciej Henszel.