NA ANTENIE: SCARED TO START (2024)/MICHAEL MARCAGI
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE

Lech Poznań kontra Arka Gdynia 0:0

Publikacja: 25.09.2016 g.19:50  Aktualizacja: 26.09.2016 g.15:25 Krzysztof Ratajczak
Poznań
Piłkarze Lecha Poznań przed własną publicznością bezbramkowo zremisowali z Arką Gdynia w meczu 10. kolejki Ekstraklasy.
Lech-Ruch Chorzów (2-1) 20150222_08 Szymon Pawłowski - Przemek Modliński
/ Fot. Przemek Modliński

Rekordowa w tym sezonie liczba - dokładnie 39 tysięcy 539 kibiców - obejrzała na stadionie przy ul Bułgarskiej mecz ekstraklasy między Lechem Poznań a Arką Gdynia. Prawie połowę z nich stanowili młodzi widzowie, którzy zasiedli na trybunach w ramach akcji "Kibicuj z klasą".

Goli jednak się nie doczekali, bowiem spotkanie zakończyło się remisem 0:0. Najbliższy zdobycia bramki dla Kolejorza był Szymon Pawłowski, który w pierwszej połowie trafił piłką w poprzeczkę.

W innym niedzielnym spotkaniu Korona Kielce przegrała u siebie z Jagiellonią Białystok 1:2. Jagiellonia z 22 punktami prowadzi w tabeli. Tyle samo punktów ma Lechia Gdańsk, a trzeci Bruk-Bet Termalika Nieciecza o dwa mniej.

LECH POZNAŃ - ARKA GDYNIA 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Pawłowski - Abbott, Warcholak

LECH: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Lasse Nielsen, Jan Bednarek, Tamas Kadar - Abdul Aziz Tetteh, Radosław Majewski, Darko Jevtić (63. Maciej Makuszewski), Maciej Gajos, Szymon Pawłowski (79. Dariusz Formella) - Marcin Robak (75. Dawid Kownacki)

ARKA: Konrad Jałocha - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Dawid Sołdecki, Marcin Warcholak - Antoni Łukasiewicz, Adam Marciniak - Marcus da Silva (59. Rashid Yussuff), Mateusz Szwoch, Miroslaw Bożok (84. Dominik Hofbauer) - Paweł Abbott (88. Rafał Siemaszko)

Widzów: 39 539

IAR/Lech Poznań/szym

Sponsor transmisji:

Relacja

• KONIEC MECZU! Lech Poznań remisuje bezbramkowo z Arką Gdynia.
  • 90 minuta
    Arbiter dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.
  • 88 minuta Ikona
    W drużynie gości Rafał Siemaszko zmienia Abbotta. To już ostatnie minuty na odmianę losów tego spotkania!
  • 83 minuta Ikona
    Dominik Hofbauer pojawia się na boisku i zmienia kontuzjowanego Miroslava Bożoka.
  • 80 minuta Ikona
    Na boisku pojawia się Dariusz Formella, a opuszcza je Szymon Pawłowski. Limit zmian w drużynie Lecha - wyczerpany.
  • 78 minuta Ikona
    Żółta kartka dla Pawłowskiego. Próbował posłać piłkę wślizgiem do swoich kolegów, trafił niestety w nogi zawodnika gdyńskiej Arki.
  • 75 minuta Ikona
    Marcin Robak opuszcza boisko. W jego miejsce: Dawid Kownacki
  • 70 minuta
    Szymon Pawłowski poślizgnął się przy próbie strzału i nieczysto uderzył piłkę. To mogła być dobra okazja do zmiany wyniku tego spotkania!
  • 67 minuta Ikona
    Żółta kartka dla Marcina Warcholaka.
  • 65 minuta
    Spore zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Putnocky wybija piłkę wprost pod nogi Damiana Zbozienia. Na szczęście nie zakończyło się to sytuacją bramkową
  • 64 minuta Ikona
    Zmiana w drużynie Lecha: Darko Jevtica zmienia Maciej Makuszewski
  • 62 minuta
    Kontratak poznaniaków! Jevtic po raz kolejny nie popisał się w tym spotkaniu, jego podanie do Robaka było kompletnie niecelne
  • 61 minuta
    39 539 kibiców na trybunach stadionu przy Bułgarskiej. To nowy rekord Ekstraklasy w tym sezonie!
  • 60 minuta Ikona
    Pierwsza zmiana w drużynie Arki: Rashid Yussuff w miejsce Marcusa Da Silvy
  • 58 minuta
    Majewski wrzuca piłkę w pole karne, ale Marcin Robak nie dał rady odbić jej głową w kierunku bramki gości
  • 52 minuta
    Pawłowski na 17 metrze podaje do Majewskiego, ten niestety uderza piłkę wysoko ponad poprzeczką bramki gdyńskiej Arki
  • 50 minuta
    Wrzutka Kadara w okolice pola karnego, ale zbyt mocna - przelatuje nad głowami zawodników w kierunku bocznej linii boiska
  • 49 minuta
    Bez zmian w składach obydwu drużyn
  • 46 minuta
    Rozpoczyna się druga połowa
  • 45 minuta
    KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy 0:0
  • 43 minuta
    Mecz zdecydowanie z przewagą Lecha, ale poznaniacy na razie nie stwarzają groźnych sytuacji bramkowych.
  • 44 minuta
    Wielkie szczęście poznaniaków! Paweł Abbott po dośrodkowaniu Warcholaka strzela na bramkę Lecha Poznań. Putnocky byłby bez szans na skuteczną interwencję, gdyby to zagranie było celne.
  • 35 minuta
    Warcholak zagrywa piłkę ręką. Rzut wolny z 12 metrów dla Lecha Poznań
  • 34 minuta
    Niebezpiecznie pod bramką Lecha. Łukasiewicz strzela z dystansu, jednak zbyt słabo, by obrona sprawiła problem Matusowi Putnockiemu
  • 33 minuta
    Pawłowski zgrywa piłkę do Jevtica, ten niestety przepuszcza piłkę koło swojej nogi - co kończy się utratą piłki przez poznańską drużynę.
  • 25 minuta
    Znowu groźnie pod bramką Konrada Jałochy! Radosław Majewski, lekko trącony przez zawodnika Arki strzelił na bramkę gdańszczan- a jego uderzenie wślizgiem przeciął Maciej Gajos. Ponownie niewiele zabrakło, by Lech objął prowadzenie w tym spotkaniu.
  • 24 minuta
    Świetny strzał Pawłowskiego! Piłka niestety uderza w poprzeczkę bramki drużyny Arki, zabrakło dosłownie kilkunastu centymetrów. To była do tej pory najlepsza okazja Kolejorza w tym spotkaniu!
  • 19 minuta Ikona
    Żółta kartka dla Pawła Abbotta za atak na Abdula Azziza Tetteha
  • 15 minuta
    W pierwszych minutach spotkania zdecydowanie przeważa Lech. Czekamy na bramki!
  • 12 minuta
    Z 15 metra Pawłowski uderza na bramkę Jałochy, piłka niestety przelatuje minimalnie obok słupka
  • 10 minuta
    Niebezpieczna wrzutka w okolicy pola karnego Lecha Poznań kończy się rzutem rożnym dla gdyńskiej Arki.