NA ANTENIE: SUMMER WINE/VILLE VALLO, NATALIA AVELON

Publikacja: 28.08.2016 g.18:24  Aktualizacja: 29.08.2016 g.16:21 Krzysztof Ratajczak
Poznań
Kolejorz pokonał na własnym stadionie Piasta Gliwice 2:0.
20160419, Lech - Piast Gliwice, 2-2 - Przemek Modliński
/ Fot. Przemek Modliński

Bramki zdobyli Dariusz Formella (73) i Maciej Gajos (90+2). Lech ma 8, Piast - 6 punktów.

LECH POZNAŃ - PIAST GLIWICE 2:0 (0:0)

Bramki: Formella (73), Gajos (90)
Żołte kartki: Bednarek, Gumny - Bukata

LECH: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Robert Gumny - Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh - Darko Jevtić (75. Maciej Gajos), Radosław Majewski (58. Dariusz Formella), Szymon Pawłowski (85. Maciej Makuszewski) - Marcin Robak

PIAST: Jakub Szmatuła - Aleksander Sedlar, Uros Korun, Hebert, Patrik Mraz - Marcin Pietrowski, Radosław Murawski, Martin Bukata, Gerard Badia (73. Tomasz Mokwa) - Michał Masłowski (56. Bartosz Szeliga) - Maciej Jankowski (81. Josip Barisić)

Widzów: 11 254

Lech Poznań/IAR/szym

Sponsor transmisji:

Relacja

• KONIEC MECZU! Lech Poznań zdobywa 3 punkty!
  • 90+2 minuta Ikona
    Maciej Gajos podwyższa wynik na 2:0!
  • 90+1 minuta
    Piłka w bramce Kolejorza, ale na szczęście Szeliga był na spalonym
  • 90 minuta
    Arbiter dolicza 4 minuty
  • 88 minuta Ikona
    Żółta kartka dla Gumnego - przerwał groźny kontratak drużyny z Gliwic
  • 85 minuta Ikona
    Zmiana w drużynie Lecha: Makuszewski za Pawłowskiego
  • 83 minuta Ikona
    Żółta kartka za faul taktyczny na Łukaszu Trałce dla Marcina Bukaty
  • 82 minuta Ikona
    Maciej Jankowski schodzi z boiska, w jego miejsce Josip Baricis
  • 81 minuta
    Robak strzelał głową i został zablokowany. Znowu tylko rzut rożny dla Lecha - ale trzeba wykorzystywać takie stałe fragmenty gry i czekać na podwyższenie wyniku.
  • 77 minuta
    Kapitalne uderzenie z woleja Dariusza Formelli! Mogło być 2:0, fantastyczna forma lechity w dzisiejszym spotkaniu!
  • 73 minuta Ikona
    GOL! Bramkę dla Kolejorza zdobywa Dariusz Formella
  • 69 minuta
    Lech coraz bardziej spycha gliwiczan pod ich własne pole karne, niestety rezultat spotkania jest wciąż bezbramkowy.
  • 62 minuta
    Kolejny raz Jevtic strzela w światło bramki głową. Lechici cały czas atakują bramkę Piasta, nie dając Szmatule chwili wytchnienia.
  • 58 minuta Ikona
    Zmiana także w drużynie gospodarzy: Majewskiego zastąpi Dariusz Formella
  • 57 minuta Ikona
    Zmiana w drużynie Piasta: za Masłowskiego wchodzi Szeliga
  • 57 minuta
    Płaski strzał Robaka, z którym ogromne problemy miał Szmatuła. To była zdecydowanie najlepsza akcja Lecha w tym spotkaniu.
  • 54 minuta
    Majewski zdecydował się na strzał lewą nogą, ale ona niestety minęła w bezpiecznej odległości bramkę gliwiczan.
  • 49 minuta
    11 254 kibiców na stadionie przy Bułgarskiej
  • 46 minuta
    Rozpoczynamy drugą połowę
  • KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Lech remisuje bezbramkowo z Piastem Gliwice.
  • 45 minuta
    Sędzia do pierwszej połowy dolicza jedną minutę.
  • 43 minuta
    Znowu niebezpieczny strzał Bukaty, na raty broni piłkę Matus Putnocky. Pod koniec pierwszej połowy drużyna Piasta zaczyna atakować.
  • 40 minuta
    Groźny, mocny strzał z dystansu Marcina Bukaty, ale na szczęście uderzył nad poprzeczką. To mogło zakończyć się bramką dla drużyny z Gliwic!
  • 37 minuta
    Niebezpiecznie pod bramką Lecha, na całe szczęście Jan Bednarek zdołał wybić piłkę poza pole karne.
  • 33 minuta
    Faulowany Murawski i od rzutu wolnego rozpoczyna Piast Gliwice.
  • 29 minuta
    Dośrodkowanie Gumnego do Jevtica, który czekał w polu karnym - niestety Szmatuła wybija piłkę na róg.
  • 25 minuta
    Rzut wolny dla poznaniaków. Majewski uderza prawą nogą półtora metra obok bramki.
  • 18 minuta
    Masłowski przymierzył z 20 metrów, ale piłka na szczęście minęła poznańską poprzeczkę.
  • 24 minuta
    Szymon Pawłowski przewraca się na murawę, ale sędzia stwierdził, że faulu nie było - nie będzie rzutu karnego dla poznaniaków.
  • 17 minuta
    Radosław Majewski po zagraniu z rzutu rożnego i kolejny celny strzał na bramkę Piasta - niestety znowu obroniony przez Szmatułę. Lech cały czas napiera, czekamy na gola!
  • 14 minuta
    Pawłowski na czystej pozycji, ale niestety nie podał do Majewskiego i akcja nie zakończyła się golem. Rzut rożny dla poznaniaków.
  • 10 minuta
    Lech od początku spotkania w natarciu, trzeba podtrzymać to tempo.
  • 6 minuta
    Marcin Robak! Niewiele brakowało, aby po jego strzale głową Lech objął prowadzenie. to była dobrze wyprowadzona kontra poznańskiego zespołu.
  • 4 minuta
    W drużynie Kolejorza brakuje dzisiaj Jasmina Burica
  • 2 minuta
    Skład gości: Szmatuła - Sedlar, Korun, Hebert, Mraz - Pietrowski, Murawski, Bukata, Masłowski - Jankowski, Badia
  • 1 minuta
    Skład Lecha Poznań: Putnocky - Kędziora, Arajuuri, Bednarek, Gumny - Trałka, Tetteh - Jevtić, Majewski, Pawłowski - Robak