NA ANTENIE: TAKIE CIALO (SWING)/MONIKA BORZYM
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE

Lech przegrał ze Stjarnan Gardabaer

Publikacja: 31.07.2014 g.22:23  Aktualizacja: 26.10.2015 g.13:06
Poznań
Islandia okazała się niezbyt gościnna dla piłkarzy Lecha Poznań. W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Kolejorz przegrał na wyjeździe z tamtejszym Stjarnan FC 0:1.
Lech - Nomme Kalju (3-0) 25 - Przemek Modliński
/ Fot. Przemek Modliński

Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył w 48. minucie Duńczyk Rolf Toft, wykorzystując fatalny błąd poznańskiej defensywy. Stracony gol mocno zirytował trenera Lecha - Mariusza Rumaka.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się za tydzień w Poznaniu. Lech był w podobnej sytuacji w poprzedniej rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej, gdy na wyjeździe uległ estońskiemu Nomme Kalju 0:1. Na Bułgarskiej straty odrobił jednak z nawiązką, zwyciężając 3:0.

____________________________

Bramka: 1:0 Toft (48)

Widzów: 1000 (w tym 160 kibiców Lecha)

Sędzia: Ognjen Valjić (Bośnia i Hercegowina)

Żółta kartka: Punyed

Stjarnan: Ingvar Jonsson - Niclas Vemmelund, Martin Rauschenberg, Daniel Laxdal, Hordur Arnason - Pablo Punyed, Michael Praest, Atli Johansson - Arnar Bjorgvinsson (84. Johann Laxdal), Olafur Finsen, Rolf Toft

Lech: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez – Łukasz Trałka, Darko Jevtić – Gergo Lovrencsics (87. Barry Douglas), Kasper Hamalainen (69. Muhamed Keita), Szymon Pawłowski – Vojo Ubiparip.

Specjalne piłkarskie studio na antenie Radia Merkury  poprowadził Wojtek Bernard, a prosto z Islandii wydarzenia pierwszego meczu Stjarnan Gardabaer kontra Lech Poznań skomentował Krzysztof Ratajczak.

Sponsorzy transmisji:

KOMENTARZE 13
cz'ytacz 03.08.2014 godz. 20:48
Dosyć nowatorska strategia polegająca na tym ABY MIEĆ
NAKOPANE ... ,TO TRZEBA TAM POJECHAĆ .
JJS 01.08.2014 godz. 16:58
Zawodnicy nie wykazują zaangażowania chcą osiądnoć cel minimalnym wysiłkiem!!
libero 01.08.2014 godz. 11:21
Nie jest żadną tajemnicą , że niektórzy forumowicze RM
mają duży problem z czytaniem ze zrozumieniem .
Teraz do tych forumowiczów można śmiało dołożyć słuchawkowych kibiców
którzy , jak widać z niektórych poniższych komentarzy , mają wielki problem
z logicznym rozumowaniem tego co się do nich mówi i to w czystej Polszczyźnie .
Takim słuchawkowym kibicom proponuję przerzucić się na inną dyscyplinę
np. szachy .Wtedy może po jakimś czasie nadążą za dramaturgią wydarzeń podczas meczu.
Ciekawe tylko co by pomyślał taki kibic
gdyby komentator powiedział ,że szachista musiał zbić swojego konia pod presją Damy ?
Albo że Dama bije konia ?
marych 01.08.2014 godz. 09:23
bo jak nie ma nic ciekawego na boisku to się promuje samego siebie to jest ta sama szkoła jak szpakowski albo szaranowicz
Zbigniew 01.08.2014 godz. 06:53
Uwagi do wypowiedzi Pana Patafiana i Jerzego Mariusza.
Ja w Pana tekście nie widzę rymu, na który to Pan zwraca uwagę …
… i więcej kasy wleci do klubowej kasy. się mi rymło..ale taki rym jaki trener.
1) … kasy ... kasy, to nie jest rym !!!
2) Nie mówi i nie pisze się „się mi rymło”
3) Na początku zdania należy pisać z DUŻEJ litery.
Co do wypowiedzi Pana Jerzego Mariusza, to nie podzielam Pańskich opini.
Dla mnie komentarze Pana Ratajczaka są na poziomie przynajmniej dobrym.
Przecież, to nie jest transmisja telewizyjna, przy której zbędne są objaśnienia do tego co widz ogląda, lecz radiowa gdzie trochę finezyjnych opisów nie zaszkodzi, bo przecież słuchacz tylko słyszy, a nie widzi.
Nikt nie jest idealny w swoich wypowiedziach, tym bardziej gdzie są jeszcze emocje!!!
Pozdrawiam wszystkich kibiców (nie tylko Lecha)
Zbigniew
Klasa (już) III a
Do radar 01.08.2014 godz. 02:42
Akurat za kadencji Rumaka, pierwszy jego mecz z Legią graliśmy na Łazienkowskiej i wygraliśmy 1:0 po golu Rudnieva.
Pan Patafian 31.07.2014 godz. 23:02
to wszystko jest zaplanowane. gdyby lech tam wygrał to w następny czwartek na rewanż przyszłoby z 10 tys ludzi a tak będzie 20-25 tys. i więcej kasy wleci do klubowej kasy. się mi rymło..ale taki rym jaki trener.
radar 31.07.2014 godz. 22:31
Czy jest jeszcze jakiś amatorski klub w Europie z którym Rumak nie przegrał? Ten trener nie potrafi przygotować drużyny do meczu o stawkę. W pięciu spotkaniach przeciwko Legii za kadencji Rumaka zdobyliśmy tylko jeden punkt. To nie jest przypadek. Kolejny stracony sezon z Rumakiem. Włodarze Lecha ile jeszcze tej farsy?

Jerzy Mariusz 31.07.2014 godz. 22:26
Pan Ratajczak nie nadaje sie do roli sprawozdawcy. Mierzyłem z zegarkiem w ręce czas w ktorym opisywał wydarzenia dziejace sie na boisku. W pierwszej połowie meczu było tego ledwie 15 minut, Reszta to marginalne opowieści, dyrdymałki z opisami okolicy, przyrody, klubu, koszulek, kolorów butów, uboioru Rumaka i podobnych pierdół. W drugiej połowie omal nie przeoczył gola. Dopiero po fakcie opisał akcje która doprowadziła do utraty bramki.
greg 31.07.2014 godz. 22:23
No komentarz o wszystkim tylko nie o tym.co sie dzieje na boisku.
kibol 31.07.2014 godz. 22:21
Dziady i tyle - rozgonić to towarzystwo na łąke niech krowie kupy sprzątają
rumaczek 31.07.2014 godz. 22:10
Lech przegrywa i przegra ,szkoda ,że ten Rumak jest jeszcze trenerem naszego ukochanego klubu!!!!!!!!!!!!!!!
Jerzy Mariusz 31.07.2014 godz. 08:16
Prośba do red, Ratajczaka, aby w swoim potoku słów (relacji z meczu) znacznie wiecej czasu poświęcał temu co dzieje sie aktualnie na boisku, a nie opowieściom o rzeczach powszechnie znanych, kolorach koszulek, butów i spodenek pilkarzy i podobnych rzeczach, słuchaczy znacznie mniej interesujacych. Nas interesuje przebieg meczu, Szkoda, ze red, Hałasik został w domu ,,,