Publikacja: 23.04.2016 g.22:23  Aktualizacja: 26.04.2016 g.09:20 Krzysztof Ratajczak
Poznań
Kolejorz coraz dalej od europejskich pucharów.
Lech-Pogoń - Przemysław Modliński
/ Fot. Przemysław Modliński

W 33. kolejce ekstraklasy Kolejorz przegrał w Szczecinie z Pogonią 0:1. Jedynego gola w 59 minucie zdobył Łukasz Zwoliński. Lech przeważał w pierwszej połowie, ale nie wykorzystał wielu podbramkowych sytuacji. "Możemy mieć o to pretensje tylko do siebie" - ocenił mecz trener Jan Urban.

Na cztery kolejki przed końcem sezonu Lech jest na siódmym miejscu w tabeli i do czwartej lokaty, dającej grę w rozgrywkach europejskich, traci cztery punkty.

Pogoń Szczecin 1-0 Lech Poznań Łukasz Zwoliński 59

Pogoń: 1. Jakub Słowik - 9. Adam Frączczak, 21. Sebastian Rudol, 4. Jakub Czerwiński, 33. Mateusz Lewandowski - 27. Takafumi Akahoshi, 6. Rafał Murawski, 23. Mateusz Matras, 77. Ricardo Nunes (83, 29. Marcin Listkowski) - 11. Wladimer Dwaliszwili (90, 10. Dawid Kort), 93. Łukasz Zwoliński.

Lech: 1. Jasmin Burić - 21. Kebba Ceesay, 26. Maciej Wilusz, 5. Tamás Kádár, 3. Vladimir Volkov - 11. Gergő Lovrencsics (46, 19. Nicki Bille Nielsen), 7. Karol Linetty (75, 55. Abdul Aziz Tetteh), 6. Łukasz Trałka, 14. Maciej Gajos, 8. Szymon Pawłowski - 24. Dawid Kownacki (64, 10. Darko Jevtić).

Żółte kartki: Murawski, Frączczak, Czerwiński - Kádár, Ceesay, Pawłowski.