Publikacja: 30.11.2016 g.22:02  Aktualizacja: 06.12.2016 g.00:20 Krzysztof Ratajczak
Poznań
Lech Poznań pokonał 4:2 Wisłę Kraków w wyjazdowym meczu 1/4 Pucharu Polski.
Lech Wisła PP - Leon Bielewicz
/ Fot. Leon Bielewicz

W środę wieczorem Lech już do przerwy prowadził 3:0 po trafieniach Marcina Robaka z rzutu karnego, Macieja Makuszewskiego i Darko Jevtica. W drugiej połowie Wisła zdobyła dwie kontaktowe bramki, ale w końcówce wynik meczu ustalił Radosław Majewski.

Trener poznaniaków, Chorwat Nenad Bjelica, na pomeczowej konferencji po raz pierwszy, odkąd objął zespół, ocenił grę w języku polskim. - Możemy być zadowoleni, strzeliliśmy cztery bramki, ale w defensywie musimy grać lepiej - powiedział.

W półfinale Pucharu Polski Lech Poznań wiosną zagra z Pogonią Szczecin. Pierwsze mecze rozegrane zostaną w dniach 28 lutego - 2 marca, rewanże między 4 a 6 kwietnia. Finał 2 maja 2017 na Stadionie Narodowym.

A już w najbliższą niedzielę kolejny mecz ligowy, z Jagiellonią w Białymstoku.

WISŁA KRAKÓW - LECH POZNAŃ 2:4 (0:3)

Bramki: Brlek (51), Małecki (66) - Robak (20), Makuszewski (28), Jevtić (38), Majewski (82)

Żółte kartki: Mączyński, Mójta, Popović, Żemło, Małecki - Tetteh, Kędziora

Czerwona kartka (Mójta - za drugą żółtą)

Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Boban Jović, Piotr Żemło, Alan Uryga, Adam Mójta - Krzysztof Mączyński, Denis Popović (6. Jakub Bartosz) - Patryk Małecki, Petar Brlek, Rafał Boguski (80. Krzysztof Drzazga) - Paweł Brożek (70. Mateusz Zachara)

Lech Poznań: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Lasse Nielsen, Jan Bednarek, Tamas Kadar - Abdul Aziz Tetteh, Maciej Gajos (86. Dariusz Dudka) - Maciej Makuszewski, Radosław Majewski, Darko Jevtić 68. Kamil Jóźwiak) - Marcin Robak (76. Dawid Kownacki)

Widzów: 10 507