NA ANTENIE: INSIDE (WERSJA AKUSTYCZNA)/STILTSKIN
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE

Worek wielkopolskich medali w Toruniu

Publikacja: 19.02.2017 g.22:30  Aktualizacja: 19.02.2017 g.22:53 Dawid Cytrowski
Wielkopolska
Świetne występy naszych lekkoatletów podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu.
Anna Jagaciak-Michalska - Anna Jagaciak-Michalska
/ Fot. Anna Jagaciak-Michalska

Aż siedem medali zdobyli wielkopolscy lekkoatleci podczas Halowych Mistrzostw Polski, które w ten weekend odbyły się w Toruniu. Największą gwiazdą okazała się być Anna Jagaciak - Michalska. 27 - letnia zawodniczka AZS-u Poznań zdobyła dwa złote krążki - w skoku w dal i w trójskoku. Najlepsza w biegu na 800 metrów była inna zawodniczka AZS-u Martyna Galant.

Ponadto srebrne medale zdobywali w Toruniu Ewa Rosiak (skok w dal, KS Stal Ostrów Wielkopolski), Agnieszka Maluśkiewicz (pchnięcie kulą, AZS Poznań), Artur Zaczek (bieg na 60 metrów, AZS Poznań) i Bartosz Lewandowski (bieg na 200 metrów, AZS Poznań).

Poznański AZS z sześcioma medalami (3 złote i 3 srebrne) zajął także trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Wygrał AZS AWF Katowice.