SŁUCHAJ RADIA ON-LINE

Złoto na torze!

Publikacja: 06.04.2012 g.17:53  Aktualizacja: 06.04.2012 g.17:55
Poznań
Katarzyna Pawłowska z klubu Limaro Kórnik wywalczyła złoty medal w wyścigu scratch podczas trwających w Melbourne mistrzostw świata w kolarstwie torowym!

22-letnia zawodniczka na finiszu wyprzedziła Australijkę Melissę Hoskins oraz Belgijkę Kelly Druyts. To najwiekszy sukces Pawłowskiej w karierze, a zarazem w historii naszego kolarstwa torowego. Nigdy jeszcze bowiem Polka nie zdobyła złotego medalu na mistrzostwach świata.

Scratch to konkurencja podobna w swoim charakterze do kolarstwa szosowego. Zawodnicy przez 40 okrązeń toru ścigają się na dystansie 10 kilometrów, często długo jadąc jednak spokojnie i czekając na okazję do ataku.

W Melbourne Pawłowska startowała wcześniej w dwóch innych konkurencjach. Zajęła ósmą lokatę w wyścigu punktowym oraz razem z koleżankami z zespołu została zdyskwalifikowana w rywalizacji drużynowej na 3 km na dochodzenie.