Publikacja: 25.10.2016 g.21:56  Aktualizacja: 02.12.2016 g.11:13 Krzysztof Ratajczak
Poznań
Pierwszy mecz 1/4 finału Pucharu Polski zakończył się remisem.
Lech Wisła PP - Leon Bielewicz
/ Fot. Leon Bielewicz

Lech Poznań zremisował z Wisłą Kraków 1:1 (0:1). Goście prowadzili od 47. minuty po golu Pawła Brożka, wyrównał w 78. minucie Dawid Kownacki.

Mecz rozgrywany był bez udziału publiczności. To efekt kary nałożonej na poznański klub za zachowanie kibiców w majowym finale pucharowych rozgrywek. Ich obecność na pewno by nam pomogła - przyznawał po spotkaniu obrońca Lecha - Jan Bednarek.

Rewanż w Krakowie zostanie rozegrany 29 lub 30 listopada.

LECH POZNAŃ - WISŁA KRAKÓW 1:1 (0:0)

Bramki: Brożek (48) - Kownacki (78)

Żółte kartki: Trałka - Guzmics, Sadlok

Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz - Łukasz Trałka, Maciej Gajos (76. Darko Jevtić) - Maciej Makuszewski, Radosław Majewski, Dariusz Formella (61. Dawid Kownacki) - Marcin Robak

Wisła: Łukasz Załuska - Boban Jović, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok - Patryk Małecki, Krzysztof Mączyński, Denis Popović, Rafał Boguski (63. Petar Brlek) - Zdenek Ondrasek (81. Tomasz Cywka), Paweł Brożek (90. Mateusz Zachara)

Lech Poznań/red/as

Relacja

• 90 minuta
    3 minuty dolicza do dzisiejszego spotkania arbiter Bartosz Frankowski
  • KONIEC MECZU! Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Polski kończy się remisem 1:1.
  • 90 minuta Ikona
    Mateusz Zachara za Pawła Brożka w drużynie Wisły Kraków
  • 87 minuta
    Próba wrzutki Małeckiego w pole karne, ale na szczęście w polu karnym poznaniaków nie było nikogo kto mógłby do tej piłki doskoczyć. Pewnie interweniuje Jasmin Burić.
  • 85 minuta
    Bednarek faulowany przez Małeckiego. Rzut wolny dla poznaniaków wykonuje Jevtić.
  • 80 minuta Ikona
    Zmiana w drużynie krakowskiej Wisły: na ostatnie minuty spotkania za Zdenka Ondraska na boisko wybiega Tomasz Cywka
  • 78 minuta Ikona
    Dawid Kownacki wyrównuje wynik spotkania!
  • 76 minuta Ikona
    Zmiana w Lechu Poznań: Darko Jevtić za Macieja Gajosa
  • 75 minuta
    Kwadrans do końca spotkania. Wrzutka Wilusza w pole karne, ale piłka wychodzi za linię boiska
  • 70 minuta
    Kapitalna okazja Kownackiego! Po dośrodkowaniu Trałki główkuje w kierunku bramki, ale piłka mija słupek bramki o dobre półtora metra.
  • 67 minuta
    Najlepsza akcja Kolejorza w tym meczu! Szybka wymiana podań, Makuszewski strzela - ale niestety Łukasz Załuska pewnie interweniuje.
  • 64 minuta Ikona
    Pierwsza zmiana w drużynie gości: Petar Brlek za Rafała Boguskiego
  • 63 minuta
    Strzał Gajosa zza pola karnego, ale jak większość uderzeń poznaniaków w tym spotkaniu - daleko od bramki wiślaków.
  • 62 minuta Ikona
    Na boisku pojawia się Dawid Kownacki, który zmienia Darka Formellę.
  • 58 minuta Ikona
    Małecki taktycznie faulowany przez Trałkę. Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu dla drużyny gospodarzy.
  • 51 minuta Ikona
    Żółta kartka dla Sadloka za faul na Majewskim.
  • 50 minuta
    Sadlok przypadkowo zagrywa piłkę ręką. Stały fragment gry dla Lecha Poznań.
  • 48 minuta Ikona
    Jovics dogrywa do Pawła Brożka, a ten zdobywa pierwszą bramkę dla gości w tym spotkaniu.
  • 46 minuta
    Rozpoczyna się druga część spotkania.
  • 45 minuta
    KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Lech do przerwy bezbramkowo remisuje z drużyną Wisły Kraków.
  • 42 minuta
    Przez ostatnie minuty akcja toczy się w środku boiska. Żadna z drużyn nie stwarza ciekawych sytuacji bramkowych.
  • 40 minuta
    Faulowany Radosław Majewski. Kolejny rzut wolny dla poznaniaków.
  • 35 minuta
    Robak na wysokości pola karnego zagrywa do Majewskiego, ale ten nie popisał się strzałem i zbyt lekko kopnął piłkę w kierunku bramki. Pewna interwencja bramkarza gości.
  • 32 minuta
    Lech zaczął naciskać, ale poznaniacy muszą szybciej przenosić akcje pod pole karne drużyny z Krakowa.
  • 23 minuta Ikona
    Maciej Makuszewski sfaulowany na 25 metrze. Żółta kartka dla Richarda Guzmicsa.
  • 20 minuta
    Dalekie dogranie z rzutu roznego do Guzmicsa. Ten strzela głową - na szczęście daleko obok słupka poznaniaków
  • 15 minuta
    Próba strzału z dystansu Radosława Majewskiego. Uderzenie z 25 metra pewnie wyłapuje Łukasz Załuska.
  • 11 minuta
    W polu karnym przepychanka między Głowackim i Trałką skutkuje powtórką rzutu rożnego dla krakowskiej Wisły.
  • 8 minuta
    Rzut wolny pośredni dla drużyny Wisły Kraków, ale na szczęście dla gospodarzy piłka pewnie ląduje w rękawicach Jasmina Burica.