Publikacja: 29.10.2016 g.21:40  Aktualizacja: 02.12.2016 g.11:13 Krzysztof Ratajczak
Poznań
Piłkarze poznańskiego Lecha pewnie pokonali Wisłę Płock.
Lech Wisła Płock - Leon Bielewicz
/ Fot. Leon Bielewicz

Gospodarze objęli prowadzenie w 9. minucie po golu Dawida Kownackiego, drugą bramkę zdobył Marcin Robak (88') z rzutu karnego. Płocczanie kończyli spotkanie w "dziesiątkę" po tym, jak w 90. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Emil Drozdowicz. Lech ma 19 punktów i zajmuje siódme miejsce w tabeli, Wisła ma 15 punktów i jest 12. Prowadzi Lechia Gdańsk (28 pkt), przed Jagiellonią Białystok (24 pkt) i Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (24 pkt).

Lech Poznań 2-0 Wisła Płock
Dawid Kownacki 9, Marcin Robak 88 (k)

Lech: Matúš Putnocký - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Tamás Kádár - Darko Jevtić (86, Szymon Pawłowski), Abdul Aziz Tetteh (80, Łukasz Trałka), Radosław Majewski, Maciej Gajos, Maciej Makuszewski - Dawid Kownacki (70, Marcin Robak).

Wisła: Seweryn Kiełpin - Patryk Stępiński, Przemysław Szymiński, Tomislav Božić, Kamil Sylwestrzak - Piotr Wlazło (46, Dominik Kun), Dominik Furman, Maksymilian Rogalski (82, Emil Drozdowicz), Dimityr Ilijew (62, Siergiej Kriwiec), Giorgi Merebaszwili - José Kanté.

rat/szym

Sponsor transmisji:

Relacja

• KONIEC MECZU! Lech Poznań pokonuje Wisłę Płock 2:0
  • 90 minuta +2 Ikona
    Maciej Gajos faulowany przez Drozdowicza. Druga żółta kartka dla Drozdowicza, płocczanie kończą mecz w dziesiątkę
  • 90 minuta
    Krzysztof Jakubik dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry
  • 90 minuta Ikona
    Żółta kartka dla Marcina Robaka
  • 88 minuta Ikona
    Rzut karny wykonuje Robak! Dwa do zera dla Kolejorza!
  • 87 minuta
    Rzut karny dla Lecha! Trałka faulowany w polu karnym przez Drozdowicza
  • 86 minuta Ikona
    Szymon Pawłowski za Darko Jevtica
  • 83 minuta
    Piękne podanie Majewskiego do Jevtica! Niestety zbyt delikatnie podciął piłkę nad wychodzącym przed bramkę Kiełpinem.
  • 79 minuta
    Trałka za Aziza Tetteha.
  • 77 minuta
    Ależ akcja Tetteha! Przebiegł z piłką ponad 40 metrów do bramki Kiełpina i doprowadził do sytuacji jeden na jeden. Niestety nie udało mu się zdobyć bramki dla Lecha.
  • 73 minuta
    Radosław Majewski wykonuje rzut wolny. Jan Bednarek strzela głową tuż obok słupka
  • 72 minuta
    Dziś na stadionie przy Bułgarskiej 9591 widzów.
  • 70 minuta Ikona
    Zmiana w drużynie Lecha Poznań: Marcin Robak za Dawida Kownackiego
  • 66 minuta
    Dominik Furman rozpoczyna grą z rzutu rożnego. Było niebezpiecznie, ale świetnie interweniuje Putnocky i mocno wybija piłkę poza pole karne Kolejorza.
  • 61 minuta Ikona
    Iliev schodzi z boiska. W jego miejsce: Sergey Krivets.
  • 56 minuta
    Makuszewski faulowany przez Furmana. Od stałego fragmentu gry rozpoczynają poznaniacy.
  • 50 minuta
    Kapitalna okazja dla Kownackiego na dobitkę po mocnym strzale Kadara! Tak niewiele zabrakło, aby przy Bułgarskiej było 2:0.
  • 49 minuta
    Majewski dośrodkowuje w polu karnym, ale niestety żaden z graczy Kolejorza nie dobiegł do tej piłki
  • 46 minuta Ikona
    Zmiana w drużynie gości: Piotra Wlazło zmienił Dominik Kun
  • 46 minuta
    Rozpoczyna się druga część spotkania.
  • KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Lech Poznań prowadzi 1:0.
  • 45 minuta
    Arbiter dolicza 1 minutę do pierwszej połowy.
  • 44 minuta
    Faul taktyczny popełnia Paulus Arajuuri. Goście rozpoczynają z rzutu wolnego ok. 40 metrów od bramki Kolejorza.
  • 41 minuta
    Kędziora podaje do Darko Jevtica, który strzela głową w kierunku bramki rywali. Zabrakło kilkunastu centymetrów, aby podwyższyć wynik tego spotkania.
  • 35 minuta
    Piękna okazja Jevtica po podaniu Majewskiego! Szkoda, że Kownacki nie zdążył dobiec do piłki odbitej przez Kiełpina. To mogło być 2:0 dla Kolejorza.
  • 32 minuta
    Płocczanie atakują trójką! Niedokładnie podanie Merebashvilego wykorzystuje Kędziora i skutecznie kończy akcję gości.
  • 25 minuta
    Płaskie uderzenie Kadara z ponad 25 metrów, ale Seweryn Kiełpin spokojnie łapie piłkę.
  • 24 minuta
    Jevtić dostał podanie od Kędziory w polu karnym, niestety skutecznie interweniowali obrońcy Wisły.
  • 21 minuta
    Kędziora fauluje Merebashvilego, od rzutu wolnego rozpoczynają goście
  • 15 minuta
    Niebezpiecznie pod bramką Kolejorza! Na szczęście strzał Kante Martineza wybija Abdul Aziz Tetteh.
  • 9 minuta Ikona
    GOOOOL! Majewski podaje do wbiegającego w pole karne Kownackiego, który daje Lechowi prowadzenie w tym spotkaniu!
  • 8 minuta
    Strzał Majewskiego z 20 metrów - mocno, ale bardzo niecelnie.
  • 6 minuta
    Kownacki w polu karnym, ale Seweryn Kiełpiń pewnie łapie piłkę. Takimi uderzeniami Kolejorz nie jest w stanie zagrozić graczom z Płocka.
  • 3 minuta
    Od pierwszych minut atakują goście z Płocka. To już drugi stały fragment gry dla Wisły w tym spotkaniu.