Publikacja: 04.11.2016 g.21:42  Aktualizacja: 02.12.2016 g.11:12 Grzegorz Hałasik
Poznań
Każdy gol został zdobyty przez innego gracza Kolejorza!
201509 - Poznań, Lech - Ruch Chorzów, PP, 1-0_0052 - Przemek Modliński
/ Fot. Przemek Modliński

Piłkarze Lecha Poznań rozgromili w Chorzowie zespół Ruchu 5:0 (2:0) w meczu 15. kolejki ekstraklasy. Strzelecki festiwal w 37. minucie zaczął Darko Jetić, a już cztery minuty później podwyższył Dawid Kownacki. W drugiej połowie trafiali: Radosław Majewski (59'), Marcin Robak z karnego (67') oraz Szymon Pawłowski (86').

Lech awansował na 5. miejsce w tabeli, ma 22 punkty i traci pięć do prowadzącej Lechii Gdańsk. O 2 punkty mniej od poznańskiego klubu ma Arka Gdynia, która w drugim piątkowym meczu zremisowała w Płocku z Wisłą 0:0. Wisła jest 12. z dorobkiem 16 punktów, a Ruch ma o 2 punkty mniej i jest przedostatni.