Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Dzisiaj jest: Niedziela, 21 września 2014 oraz 264 dzień roku. Imieniny: Jonasza, Mateusza,
Pogoda w Regionie (więcej
17.9°C

 

GWIAZDY ZAŚPIEWAJĄ GRECHUTĘ

Radio Merkury zaprasza na niezwykły koncert! 14 kwietnia w Teatrze Wielkim w Poznaniu, zespół PLATEAU zagra materiał ze swojej czwartej płyty "Projekt Grechuta", a gościnnie z nimi wystąpi czołówka polskich artystów – ANNA WYSZKONI, MAŁGORZATA OSTROWSKA, MACIEJ BALCAR I PIOTR CUGOWSKI.


Publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w koncercie, który obejrzeli już widzowie ponad 140 miast - w Polsce, USA i Kanadzie - przy niezmiennie pełnych salach.

Koncert "PROJEKT GRECHUTA" to trwająca półtorej godziny magiczna podróż w świat poezji i muzyki Marka Grechuty. Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów tego artysty ("Dni, których nie znamy", "Niepewność", "Będziesz moją Panią"), jak i utworów równie pięknych choć mniej znanych. Piosenki zostaną zagranie w nowych, często zaskakujących aranżacjach znanych z czwartego albumu wołomińskiej formacji PLATEAU.


Muzycy na scenie sięgają nie tylko po tradycyjne instrumentarium, ale również do grania używają piły do drewna, puszek do kawy czy cymbałek...


Płyta "Projekt Grechuta" ukazała się marcu 2011 roku, zbierając fantastyczne recenzje dziennikarzy (m.in. w "Newsweeku", "Gazecie Wyborczej") i uznanie publiczności. Spędziła kilka tygodni na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Producentem albumu był Wojciech Waglewski, a patronat honorowy nad "Projektem Grechuta" objęła wdowa po Artyście - Pani Danuta Grechuta. Gościnnie na płycie zaśpiewali: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Jacek Ostaszewski (niegdyś członek formacji Marka Grechuty - Anawa), Jacek "Budyń" Szymkiewicz (Pogodno) oraz wspomniany wcześniej Wojciech Waglewski.


Tuż po wydaniu płyty zespół ruszył w spektakularną trasę koncertową, która trwa z powodzeniem do dzisiaj. Wystąpili w tak prestiżowych miejscach jak warszawska Sala Kongresowa, Filharmonia Narodowa, Filharmonia Bałtycka, Hala Torwar, Teatr Roma czy legendarna Piwnica Pod Baranami. W sierpniu 2011 na zaproszenie Jurka Owsiaka swoim występem otworzyli XVII Przystanek Woodstock, grając dla...półmilionowej publiczności! Miesiąc później, ich koncert w warszawskiej Fabryce Trzciny był transmitowany na żywo przez telewizyjną "Dwójkę" uroczyście inaugurując jesienną ramówkę tej stacji. W październiku 2011 roku telewizja wyemitowała program "Szansa na sukces", w którym zdolni amatorzy wykonywali piosenki z płyty wołomińskiego zespołu.


Natomiast w grudniu 2011 roku PLATEAU wraz z gośćmi odbyli dwutygodniową trasę koncertową po USA i Kanadzie...Do tej pory koncert "Projekt Grechuta" gościł w ponad 140 miastach przy pełnych salach, często kończąc się owacją na stojąco.

 

 

Komentarze (0)
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony