NA ANTENIE: BANANOWY SONG - Vox

Jest zażalenie Prokuratury Krajowej

Publikacja: 08.12.2016 g.18:22  Aktualizacja: 09.12.2016 g.08:48
Prokuratura Krajowa złożyła zażalenie w sprawie odmowy aresztowania Józefa Piniora przez sąd w Poznaniu.
Fot. Jacek Butlewski

Dokument wpłynął już do poznańskiego sądu. Tydzień temu po niemal 10-godzinnym posiedzeniu sąd zdecydował, że nie aresztuje Józefa Piniora, byłego senatora, podejrzanego o korupcję i płatną protekcję. 

Nie zastosował tej sankcji również wobec asystenta senatora Jarosława Wardęgi i jeszcze jednej osoby. Prokurator Piotr Baczyński potwierdza, że zażalenia zostały dostarczone do sądu. Nie chce ujawnić, co jest w ich uzasadnieniu. 

"Musi się najpierw z nimi zapoznać sąd. Mogę tylko powiedzieć, że są obszerne" - powiedział w rozmowie telefonicznej Radiu Wrocław. Dwa zarzuty dotyczą błędu w ustaleniach faktycznych orzeczenia sądowego. 

Józef Pinior był gościem Radia Wrocław. Na antenie podkreślał, że jest lojalny wobec sądu i chce sprawę doprowadzić do końca. Józef Pinior mówił, że czuje się niewinny i nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Zapewniał, że podczas prawie 40 lat swej działalności politycznej nigdy nie pobierał korzyści majątkowych. Józef Pinior jest podejrzany o to, że przyjął dwie łapówki. Miał za pieniądze zobowiązać się do pomocy w uzyskaniu koncesji na wydobywanie kopalin. Łączna wartość korzyści majątkowych., które miał przyjąć to 46 tys. zł. Grozi mu do 8 lat więzienia.

IAR

https://www.radiomerkury.pl/n/UPXzxx
KOMENTARZE 0

RADIO MERKURY POZNAŃ


internet@radiomerkury.pl 61 865 46 54

GODZINY: 19:00 20:00 22:00 23:00 00:00

@TWITTER