NA ANTENIE: Mała czarna

Mów NIE nieznajomym

Publikacja: 17.03.2017 g.15:56  Aktualizacja: 17.03.2017 g.16:00 Aleksandra Włodarczyk
Poznańska Straż Miejska nagrodziła uczniów podstawówek, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym "Mów NIE nieznajomym".
Fot. Aleksandra Włodarczyk

To podsumowanie akcji profilaktycznej, prowadzonej po raz drugi przez municypalnych w szkołach, na temat bezpiecznego zachowania wobec nieznajomych.     

- Dzieci wiedzą o czym mówimy, to oznacza, że docieramy do nich z przekazem zasady ograniczonego zaufania - cieszą się strażnicy. - Narysowałam cztery scenki, jak starszy mężczyzna zaczepia dziecko, a ono odmawia. Dzieci opowiadają, że w takiej sytuacji powinno się odmówić i odejść od niego, pójść np. do sklepu czy banku gdzie jest więcej ludzi. Nie wolno im ufać, bo mogą dzieciom zrobić krzywdę, np. zabrać do obcego domu. Dzieciom mówią o tym rodzice, psychologowie, nauczyciele i strażnicy, a rzecznik straży dodaje - nigdy za wiele takich ostrzeżeń, bo chodzi o bezpieczeństwo dzieci.

Rzecznik Straży Miejskiej Przemysław Piwecki dodaje, że autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni, a obejrzeć je można na stronie poznańskich municypalnych. Akcja prewencyjna w szkołach będzie kontynuowana.

Aleksandra Włodarczyk Aleksandra Włodarczyk
https://www.radiomerkury.pl/n/gNOdzS
KOMENTARZE 0

RADIO MERKURY POZNAŃ


internet@radiomerkury.pl 61 865 46 54

GODZINY: 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00

@TWITTER