NA ANTENIE: JEANS ON - David Dundas

Nagroda Kapuścińskiego dla Jensa Ocksena

Publikacja: 07.01.2017 g.21:22  Aktualizacja: 07.01.2017 g.21:36 Magdalena Konieczna
Prezes firmy Volkswagen Poznań Jens Ocksen laureatem nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego za rok 2016.
Fot. (Volkswagen Poznań)

To wyróżnienie "za czynienie dobra", za promowanie ponadczasowych wartości i działania na rzecz społeczeństwa, które wychodzą poza codzienność. - W kierowanej przez Jensa Ocksena fabryce relacje między szefostwem a załogą są wzorcowe, do tego dochodzi szereg inicjatyw prezesa o charakterze społecznym na rzecz różnych środowisk"- mówi marszałek województwa Marek Woźniak, który przyznaje nagrody.

- Warto tę wieloletnią działalność prezesa zauważyć, bo to jest tak naprawdę czynienie dobra, o to nam chodzi w nagrodzie Kapuścińskiego, by znaleźć w przestrzeni publicznej osoby, które czynią dobro i je honorować.

Prezes Ocksen, który jest pierwszym obcokrajowcem w gronie laureatów, nie mógł dziś odebrać nagrody. Zostanie mu wręczona podczas najbliższej sesji Sejmiku. W liście przesłanym na ręce marszałka i odczytanym podczas uroczystości napisał, że to wyróżnienie to dla niego ogromny zaszczyt, tym bardziej, że jest pierwszym nagrodzonym obcokrajowcem. Zapewnił też, że nie zmieni obranej drogi działania.

Magdalena Konieczna Magdalena Konieczna
https://www.radiomerkury.pl/n/H3Zby8
KOMENTARZE 0

RADIO MERKURY POZNAŃ


internet@radiomerkury.pl 61 865 46 54

GODZINY: 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00

@TWITTER