NA ANTENIE: PALEC NA CYNGLU - Voo Voo, Organek

Nowa porodówka w Lesznie

Publikacja: 11.01.2017 g.15:35  Aktualizacja: 11.01.2017 g.15:53 Jacek Marciniak
To bardzo dobra wiadomość dla mieszkanek południowo-zachodniej Wielkopolski, zwłaszcza z okolic Leszna. Nie muszą jechać do Poznania czy Wrocławia, by móc rodzić w komfortowych i bezpiecznych warunkach.
Fot. flickr.com cc

Najnowocześniejszy blok porodowy w południowo-zachodniej Wielkopolsce zaczął pracę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie. Modernizacja trwała dwa lata.

Dzisiaj została oddana do użytku nowa i nowoczesna "porodówka" w tej placówce. Pierwszy poród zostanie odebrany tam w ciągu najbliższych dni. Blok to m.in. cztery samodzielne sale do porodów z łazienkami i najnowocześniejszą aparaturą oraz oddzielną salą do cesarskich cięć.

- Od dzisiaj mieszkanki Leszna będą mogły rodzić w bezpiecznych i komfortowych warunkach - zapewnia dyrektor szpitala. Dr Tomasz Karmiński podkreśla, że tworzeniu nowego bloku porodowego przyświecała myśl o bezpieczeństwu dziecka i jego matki.

Pielęgniarka oddziałowa oddziału położniczego Renata Tomczyk wskazuje, że dzięki tej inwestycji podniósł się komfort rodzenia. Kobiety mają do dyspozycji oddzielne sale, w których będą same z osobą towarzyszącą.

Dyrektor Karmiński dodaje, że każda z sal została w wyposażona w nowoczesne sterowane elektrycznie łóżka porodowe. Inwestycja kosztowała blisko 1,8 mln zł. Sfinansowały ją władze Leszna, powiat leszczyński, okoliczne gminy oraz samorząd województwa.

Jacek Marciniak
https://www.radiomerkury.pl/n/YwLMjj
KOMENTARZE 0

RADIO MERKURY POZNAŃ


internet@radiomerkury.pl 61 865 46 54

GODZINY: 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00

@TWITTER