NA ANTENIE: TAJEMNICZY SWIAT MARIANA - Krzak

Orszak Trzech Króli w Poznaniu

Publikacja: 06.01.2017 g.13:36  Aktualizacja: 10.01.2017 g.09:47 Jacek Butlewski
Tysiące poznaniaków przeszły z Placu Wolności na Stary Rynek w Orszaku Trzech Króli.

Wyruszyli w południe, ale już godzinę wcześniej ludzie gromadzili się na placu i śpiewali kolędy. Wszyscy uczestnicy dostali śpiewniki i korony.

"Rozdajemy papierowe korony, z elementami złotymi, z gwiazdami. Jest bardzo dużo ludzi, wszyscy idą razem. Mróz nam nie przeszkadza, bo wiadomo, że Trzej Królowie wędrowali w różnych warunkach, więc ten mróz to nie jest problem. To ważny i radosny moment - w końcu przez ludzi, którzy poszukiwali prawdy - prawda została odkryta. To jest spotkanie z ludźmi - towarzyszy temu bardzo fajna atmosfera".

Wśród uczestników był metropolita poznański, arcybiskup Stanisław Gądecki. Hierarchę ucieszyło, że wielu poznaniaków wzięło udział w Orszaku.

"Każdego roku ten Orszak podnosi na duchu. To jest takie radosne stowarzyszenie, które właśnie z dziećmi i ze szkołami, uczestniczy w uroczystości, oddając chwałę Panu. Myślę, że obróci się też to na pożytek człowieka".

Orszak przeszedł na Stary Rynek. Tam symbolicznie uczestnicy pokłonili się dzieciątku. Później był koncert, a po nim ludzie przeszli do fary, gdzie wspólnie się modlili. Taki orszak przez Poznań przeszedł po raz siódmy.

Jacek Butlewski Jacek Butlewski
https://www.radiomerkury.pl/n/hIXJ3P
KOMENTARZE 0

RADIO MERKURY POZNAŃ


internet@radiomerkury.pl 61 865 46 54

GODZINY: 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00

@TWITTER