NA ANTENIE: PALEC NA CYNGLU - Voo Voo, Organek

Potyczki z Prusakami na rocznicę Powstania

Publikacja: 20.12.2016 g.14:59  Aktualizacja: 20.12.2016 g.15:07 Jacek Kosiak
Inscenizacje wydarzeń historycznych - to najbardziej widowiskowe punkty obchodów 98. rocznicy Powstania Wielkopolskiego organizowanych przez Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu.
Fot. (Radio Merkury)

Muzeum przedstawiło dziś swoje plany. 27 grudnia przed budynkiem Odwachu  pojawią się rekonstruktorzy, a widzowie będą mogli podziwiać potyczki z Prusakami.

- Będzie bardzo widowiskowo. Nie będzie to rekonstrukcja autentycznych walk o Odwach, bo takie się nie odbyły, ale przed muzeum chcemy pokazać klimat tych potyczek. W wielu miejscach w Poznaniu i w Wielkopolsce powstańcy przechytrzali Prusaków. To pokażemy. Będą strzały, wybuchy - zapewnia dyrektor Tomasz Łęcki.

Kulminacyjnym dniem rocznicowych obchodów będzie wtorek 27 grudnia. Dzień wcześniej do Poznania tradycyjnie przyjedzie pociąg z Ignacym Paderewskim.

Oficjalne uroczystości zaplanowano też w Warszawie - 28 grudnia. Tam zostanie odprawiona msza święta, przed Grobem Nieznanego Żołnierza i na Powązkach zostaną złożone kwiaty. Zaplanowano też okolicznościową wystawę w gmachu Sejmu.

Jacek Kosiak Jacek Kosiak
https://www.radiomerkury.pl/n/siy3Ae
KOMENTARZE 1
Kyronik 01.01.2017 godz. 10:34
Ciekawa lekcja historii w postaci tzw. grup rekonstrukcyjnych .....

moi przodkowie wywalczyli sami sobie niepodległość w Wielkopolsce bez łaski "warsawiaków " . taki to porządek jest w Wielkopolsce .......................
szkoda ze niewielu z poznaniakow nie wywiesilo zadnych flag . w malych miasteczkach jest dużo dużo lepiej i flagi wszędzie wiszą ,..................................

Cześć i chwała bohaterom w walkach o niepodlgłość

RADIO MERKURY POZNAŃ


internet@radiomerkury.pl 61 865 46 54

GODZINY: 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00

@TWITTER