NA ANTENIE: PALEC NA CYNGLU - Voo Voo, Organek

Proces ws. śmierci Tylman będzie jawny

Publikacja: 02.12.2016 g.15:00  Aktualizacja: 04.12.2016 g.09:55 Maciej Kluczka
Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro chce, by proces oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman był jawny.
Fot. Marcin Wesołowski

Minister zwrócił się do poznańskiej prokuratury o wycofanie wniosku o wyłączenie jawności. O jawny proces - w liście do ministra Ziobry - apelował ojciec kobiety - Andrzej Tylman. - Jestem z tego zadowolony. Dlaczego proces miałby być utajniony? Z jakiego powodu? Cały czas, przez cały rok wszyscy o tym wiedzieli, śledzili, a teraz prokuratura chce czego? Ja nie mam nic do ukrycia, chyba że prokuratura ma coś do ukrycia. Gdyby proces był tajny to nic nikomu nie moglibyśmy powiedzieć - powiedział Radiu Merkury.

Jawnego procesu chce także oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman Adam Z. Proces ma się rozpocząć 17 stycznia.

Do wniosku ministra - na tę chwilę - nie chce się ustosunkować poznańska prokuratura. Pismo ministra jeszcze do niej nie dotarło.

26-letnia Ewa Tylman zaginęła w listopadzie zeszłego roku, w czasie powrotu z firmowej imprezy. Odprowadzał ją kolega z pracy, Adam Z. Ciało kobiety znaleziono kilka miesięcy potem w Warcie, 12 kilometrów od miejsca, gdzie była widziana ostatni raz. Adam Z. początkowo przyznał się do  winy, potem wycofał te zeznania. Według prokuratury, mężczyzna zepchnął Ewę Tylman ze skarpy, a potem nieprzytomną zepchnął do wody.

Maciej Kluczka/jc/szym

Maciej Kluczka Maciej Kluczka
https://www.radiomerkury.pl/n/dBK5XH
KOMENTARZE 0

RADIO MERKURY POZNAŃ


internet@radiomerkury.pl 61 865 46 54

GODZINY: 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00

@TWITTER