NA ANTENIE: Wielkopolskie popołudnie

Pudełka życia - dla mieszkańców Kalisza

Publikacja: 02.01.2017 g.10:00  Aktualizacja: 02.01.2017 g.10:40 Danuta Synkiewicz
Czerwone pudełko, a w nim wszystkie najważniejsze informacje o stanie zdrowia. Trzy tysiące takich pudełek trafi do mieszkańców Kalisza.
Fot. Danuta Synkiewicz

Chodzi o to, by służby ratunkowe w razie potrzeby mogły szybko ustalić na co choruje pacjent i jakie przyjmuje lekarstwa. W pudełku mają się znaleźć też numery telefonów do najbliższych oraz o tym gdzie w razie konieczności zostawić klucze do mieszkania.

Samorząd wydał "pudełka życia" w ramach akcji Zdrowy Kalisz- mówi wiceprezydent miasta Karolina Pawliczak: "Wydaje się ze takie pudełeczko życia to nie jest nic wielkiego, taki drobiazg mieszczący się w torebce, a może uratować życie. W pudełku życia znajduje się magnes, naklejka oraz karta na której mieszkańcy powinni wpisać wszystkie informacje dotyczące ich stanu zdrowia".

Pudełka życia będzie można otrzymać za pośrednictwem stowarzyszeń senioralnych oraz zajmujących się pomocą osobom starszym i samotnym. Pudełko życia powinno się znajdować w lodówce, tak aby służby medyczne mogły je bez problemu znaleźć.

Danuta Synkiewicz
https://www.radiomerkury.pl/n/hZJMWG
KOMENTARZE 0

RADIO MERKURY POZNAŃ


internet@radiomerkury.pl 61 865 46 54

GODZINY: 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00

@TWITTER