NA ANTENIE: DZIWNE SPOTKANIE PO LATACH - Pawel Baczkowski

Rowerowe zabytki w ruchu miejskim!

Publikacja: 01.03.2017 g.14:59  Aktualizacja: 01.03.2017 g.15:08 Danuta Synkiewicz
To będzie rower miejski w stylu retro. Krotoszyn będzie wykorzystywał rowery, które do tej pory stały w piwnicach i nie wiadomo było co z nimi zrobić.
Fot. Szymon Mazur

Trwa właśnie zbiórka starych rowerów, które po lekkim liftingu, naprawach, odświeżeniu i odmalowaniu posłużą jako rower miejski. Tym samym zamiast miliona złotych na zakup i obsługę - miasto wyda kilkadziesiąt tysięcy złotych ze swojego budżetu.

Rower miejski będzie sprawdzianem dla mieszkańców, bo jego wypożyczenie będzie darmowe. Władze miasta liczą na uczciwość mieszkańców. Świadomość, że ktoś podarował ten rower, jeszcze ktoś go naprawił, żeby ktoś mógł z niego skorzystać jest testem, jak się mieszkańcy zachowają.

Rowery będą jeździły od maja. Zostaną ustawione na Rynku, dworcu autobusowym, w Parku Miejskim im. Wojska Polskiego i przy Urzędzie Miejskim.

Osoby, które chciałyby podarować swoim bicyklom drugie życie i tym samym powiększyć tabor jednośladów w Krotoszynie powinni je przyprowadzić do hali warsztatowej Miejskiego Zakładu Komunikacji. Można też poprosić o transport roweru, jeśli nie można go dostarczyć samemu.

Danuta Synkiewicz
https://www.radiomerkury.pl/n/9MHUji
KOMENTARZE 0

RADIO MERKURY POZNAŃ


internet@radiomerkury.pl 61 865 46 54

GODZINY: 19:00 20:00 22:00 23:00 00:00

@TWITTER