NA ANTENIE: Zmieniamy Wielkopolskę

Spór o szkołę im. Powstańców Wielkopolskich

Publikacja: 17.02.2017 g.16:28  Aktualizacja: 17.02.2017 g.16:32 Rafał Muniak
W Gnieźnie trwają protesty przeciwko likwidacji jednej ze szkół. Od września zniknie jedna z 11 szkół podstawowych w mieście, nosząca imię Powstańców Wielkopolskich.
Fot. Rafał Muniak

Parlamentarzyści PiS z Gniezna uważają, że reformę oświaty - władze Gniezna (z PO) wykorzystały do likwidacji szkoły, do której dużo trzeba było dokładać. - Jest to zuchwałość ze strony władz miasta, bo tak nie wolno mówić. Możemy z nazwisk wymienić te osoby, które już parę lat temu mówiły, że ta szkoła jest zbyt droga - mówił senator PIS Robert Gaweł. - Nie zawaham się powiedzieć, że jakiś interes jest realizowany, ponieważ nic się nie dzieje bez przyczyny - poseł PiS Krzysztof Ostrowski.

Jednak wiceprezydent Gniezna Michał Powałowski upiera się, że szkoła zniknie, bo decyzją minister Zalewskiej gimnazjum jest wygaszane, a władze miasta nie przekształcają tej szkoły w podstawówkę, bo: "szkoła nie może istnieć bez uczniów".

Według władz miasta w pobliżu jest kilka innych podstawówek . Do likwidowanej "czwórki" zawsze był niewielki nabór. Przeciwko likwidacji szkoły protestują rodzice, którzy pod petycją do prezydenta Gniezna zebrali już 200 podpisów .

Rafał Muniak
https://www.radiomerkury.pl/n/brAEuq
KOMENTARZE 0

RADIO MERKURY POZNAŃ


internet@radiomerkury.pl 61 865 46 54

GODZINY: 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00

@TWITTER